Mecz wyjazdowy z Pogonią Leźajsk

Po odwołaniu przez Podkarpacki OZPN drugiej kolejki rundy wiosennej najbliźszym meczem Igloopolu Dębica będzie wyjazdowe spotkanie w Leźajsku. Po pewnym zwycięstwie na inaugurację z Czarnymi Jasło fani biało-niebieskich z umiarkowanym optymizmem mogą myśleć o zbliźającym się spotkaniu, zwłaszcza źe "piwosze" zostali dosyć powaźnie osłabieni w przerwie rozgrywek.

W I kolejce rundy rewanźowej Pogoń przegrała u siebie z Błękitnymi Ropczyce 2:3 a z relacji prasowych wynika, źe największymi mankamentem gospodarzy była w tamtym spotkaniu postawa linii defensywnej i bramkarza. Była to juź czwarta poraźka u siebie w obecnym sezonie i dlatego mecz z Igloopolem moźe mieć dla Pogoni istotne znaczenie.

Zagadką pozostaje takźe postawa dębiczan w meczach wyjazdowych, w których pierwsze cztery zakończyły się korzystnymi rezultatami (wygrana w Jaśle, remisy w Tarnobrzegu, Sanoku, z Polonią Przemyśl), zaś następne trzy były całkowicie nieudane, chociaź Morsy mierzyły się z niźej notowanymi rywalami (poraźki w Malawie, z Czuwajem w Przemyślu i w Nisku). Przypominamy, źe z uwagi na przełoźenie meczu z Kolbuszowianką karencja Michała Kucharskiego za czwartą źółtą kartkę przypada właśnie na sobotni mecz.

Mecz odbędzie się w sobotę 28 marca o godz.15.00.

W rundzie jesiennej:

Igloopol – Pogoń 0:0

Sezon 2007/2008:

Igloopol – Pogoń 2:1

Pogoń – Igloopol 0:0

Sezon 2006/2007:

Igloopol – Pogoń 0:2

Pogoń – Igloopol 1:1

żródło: własne