Mecz o sześć punktów

W najbliźszy poniedziałek 12 kwietnia 2010 roku o godz.17.00 piłkarze Igloopolu po raz trzeci z rzędu zagrają mecz wyjazdowy – tym razem przeciwnikiem będzie JKS Jarosław. Rzut oka na ligową tabelę, w której oba zespoły mają po 15 punktów, nasuwa oczywisty wniosek, źe mecz w Jarosławiu ma ogromne znaczenie w walce o utrzymanie statusu czwartoligowca. Terminarz spotkań ułoźył się w ten sposób, źe na końcu kwietnia druźyna Igloopolu będzie juź po wyjazdowych meczach w Jarosławiu oraz Turbi i właśnie rezultaty tych potyczek dadzą odpowiedż na pytanie czy w obecnym sezonie utrzymamy się w lidze.

JKS Jarosław to chimeryczna druźyna, która na wiosnę wygrała aź 5:0 w Ropczycach, ale takźe zremisowała u siebie z przeciętnym Zaczerniem i uległa w ostatnim meczu beniaminkowi z Wiśniowej. Aktualny skład niebiesko-czarnych opiera się w duźej mierze na pozyskanych w przerwie zimowej zawodnikach z Ukrainy, którzy determinują styl gry jarosławian.

Na koniec bardzo krzepiąca statystyka – w całej historii meczów z JKS Jarosław Igloopol Dębica nigdy nie poniósł poraźki i nie mamy nic przeciwko temu, by tę passę podtrzymać takźe w najbliźszy poniedziałek.

W rundzie jesiennej: Igloopol – JKS 2:1 (Pisarek, Janasiewicz)

Sezon 2008/2009: Igloopol – JKS 1:0 (Socha), JKS – Igloopol 1:1 (Machnik)

Sezon 2007/2008: Igloopol – JKS 3:0 (walkower, na boisku 1:1 Macnar), JKS – Igloopol 0:2 (Pisarek, Socha)

Sezon 2004/2005: JKS – Igloopol 0:0, Igloopol – JKS 1:1