MŚ U-20: Polska w 1/8 finału

Polska reprezentacja zremisowała z Koreą Południową 1-1 (1-0) w swoim trzecim spotkaniu podczas mistrzostw świata do lat 20 i awansowała do 1/8 finału. Polacy objęli prowadzenie w ostatniej minucie pierwszej połowy po indywidualnej akcji Dawida Janczyka. Rywale wyrównali w 71. minucie dzięki bramce Lee Sang-ho.
Polska: 1. Bartosz Białkowski – 2. Ben Starosta, 3. Jarosław Fojut, 5. Krzysztof Strugarek, 4. Krzysztof Król – 8. Artur Marciniak (88, 14. Jakub Szałek), 7. Adrian Marek, 6. Adam Danch, 20. Tomasz Cywka (86, 15. Maciej Dąbrowski) – 11. Dawid Janczyk (83, 19. Paweł Adamiec), 9. Patryk Małecki.

Korea: 21. Kim Jin-hyeon – 20. Bae Seung-jin, 2. Choi Chul-soon, 5. Ki Sung-yueng – 3. Shin Kwang-hoon, 17. Song Jin-hyung, 9. Lee Sang-ho, 14. Lee Chung-yong, 15. Jeong Kyung-ho (29, 7. Park Jong-jin) – 10. Shim Young-sung (62, 8. Kim Dong-suk), 19. Ha Tae-goon (46, 18. Shin Young-rok).

źółte kartki: Dawid Janczyk, Tomasz Cywka, Jarosław Fojut, Krzysztof Król, Bartosz Białkowski – Ha Tae-goon, Lee Sang-ho.

sędziował: Enrico Wijngaarde (Surinam).

widzów: 34.912.

W spotkaniu 1/8 finału reprezentacja Polski spotka się z Argentyną. Mecz zostanie rozegrany 12 lipca o 22:45 w Toronto.

W drugim meczu naszej grupy Stany Zjednoczone pokonały Brazylię 2-1 (1-0).