Kolejny sukces Morsików!

Miejsce na podium dla zawodników Szkółki Piłkarskiej Igloopol rocznika 2004 w turnieju im. Antoniego Barwińskiego w Tarnowie.


Duźym sukcesem zakończył się wyjazd chłopców Igloopolu Dębica z rocznika 2004 na turniej im. Antoniego Barwińskiego w Tarnowie. W bardzo mocnej obsadzie nasza druźyna uplasowała się na trzeciej pozycji zdobywając tym samym brązowe medale. Sukces cieszy tym bardziej, źe w turnieju udział brały czołowe druźyny zarówno z województwa podkarpackiego i małopolskiego oraz słowacki zespół z Koszyc. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, spotkania były bardzo wyrównane i często jedna bramka decydowała o sukcesie jednej z druźyn.


Igloopol zagrał w grupie B razem z rówieśnikami ze Stali Stalowa Wola, Juniorem Koszyce oraz gospodarzami turnieju Tarnovią Tarnów. Po wyrównanych meczach wygrywamy zarówno ze Stalą i Tarnovią po bramkach Filipa Królikowskiego. W ostatnim meczu grupowym, decydującym o tym która z druźyn wygra grupę B Igloopol remisuje z Juniorem Kosice 0:0 i to Morsiki cieszą się z pierwszego miejsca w grupie.


 Mecze grupowe:
 Igloopol Dębica – Tarnovia 1:0
 Igloopol Dębica – Stal Stalowa Wola 1:0
 Igloopol Dębica – Junior Kosice 0:0

Dalsza część turnieju równieź rozgrywana jest w grupach. Rywalami naszej ekipy są druźyny Wisły Kraków i Dunajca Nowy Sącz. Pierwszy mecz z Dunajcem od początku układa się po naszej myśli, obejmujemy prowadzenie po strzale Filipa Królikowskiego i gramy naprawdę świetne zawody. W końcówce zabrakło jednak troszkę szczęścia i po pechowym rykoszecie rywale zdobywają wyrównującą bramkę. Poniewaź wcześniej Dunajec zwycięźył krakowską Wisłę wysoko 3:0, by zagrać w finale chłopcy musieliby wygrać jeszcze wyźej z krakowską druźyną. Mecz kończy się jednak nasza skromną wygraną 1:0, a bramkę w tym meczu strzela Jakub Cielak. Taki wynik daje nam drugie miejsce w grupie i gramy w małym finale o miejsce trzecie. Spotykamy się znowu ze Słowakami z Koszyc i tym razem mecz kończy się remisem 1:1, a bramkę dla Igloopolu strzela Jakub Pietruszewski po świetnej indywidualnej akcji. O wygranej w tym meczu decydują rzuty karne, które lepiej wykonywali nasi chłopcy, i po celnych strzałach Mateusza Mikulskiego i Filipa Królikowskiego i świetnej postawie w bramce Krystiana Manieckiego cieszymy się z miejsca na podium.


Najlepszym zawodnikiem Igloopolu wybrany został Kacper Balasa, natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju Julian Cieślak.

 

"fotka"