Jak wygląda praca z młodzieźą w naszym klubie – trampkarze

Trampkarz młodszy – rocznik 95

Grupa rozpoczęła systematyczne zajęcia w lutym 2008 roku pod okiem trenera Grzegorza Lorka. W tym czasie toczyły się juź rozgrywki ligowe, dlatego chłopcy uczestniczyli tylko w samych treningach, bez moźliwości rozgrywania meczów mistrzowskich. Piłkarzami tej druźyny są uczniowie I klasy sportowej o profilu piłka noźna z Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Dębicy. Z uwagi na to, źe wszyscy zawodnicy Igloopolu rocznik 95 są jednocześnie uczniami MG 3, władze Klubu postanowiły na podstawie podpisanej umowy z Dyrekcją Gimnazjum nr 3 o współfinansowaniu druźyny, wystawić w nowym sezonie druźynę pod nazwą „IGLOOPOL MG3”.

Foto

I tak od sierpnia 2008 roku druźyna została zgłoszona do najwyźszej klasy rozgrywkowej w tym roczniku, jakim jest Podkarpacka Ligi Trampkarzy Młodszych.

Debiut w tych rozgrywkach był bardzo udany dla Igloopolu, bowiem zespół po rundzie jesiennej zajmuje 6 miejsce na 13 druźyn. Igloopol zanotował pięć zwycięstw, pięciokrotnie nasi chłopcy schodzili z boiska pokonani, a dwa spotkania zostały nie rozstrzygnięte. Morsy strzeliły 19 bramek, tracąc przy tym 17 goli.

Przy większym doświadczeniu i ograniu druźyna mogła zdobyć kilka punktów więcej i zaliczać się do ścisłej czołówki druźyn w województwie w tej kategorii wiekowej. Tym bardziej szkoda straconych punktów zwłaszcza w pierwszych meczach z Orłami Rzeszów, Kolbuszowianką Kolbuszowa i Krośnianką Krosno. Liczymy jednak, źe solidnie przepracowany okres zimowy pozwoli naszej druźynie na zdobycie duźo większej ilości punktów w rundzie wiosennej, czego im bardzo źyczymy…

W rudzie jesiennej barwy Igloopolu reprezentowali:
Bramkarze: Balasa Marcin, Brandys Dominik
Obrońcy: Gaweł Patryk, Rogowski Kacper, Momola Kamil, Krzysztofek Piotr, Kieca Mateusz, Brzostowski Kamil,
Pomocnicy i napastnicy: Sędłak Łukasz, Szkutak Bartosz, Magdoń Michał, Nalepka Tomasz, Nalepka Przemysław, Czapiga Jakub.

Wyniki:
Igloopol MG3 – Orły Rz. 1-1 Nalepka T.
Kolbuszowianka – Igloopol MG3 1-0
Igloopol MG3 – Stal S. 1-0 Sędłak
Stal Rz. – Igloopol 6-1 Sędłak
Igloopol MG3 – Czarni J. 0-0
Krośnianka – Igloopol MG3 2-0
IgloopolMG3 – Resovia 6-1 Nalepka T. ( 2), Czapiga ( 2), Gaweł, Brzostowski
Wisłoka – Igloopol MG3 1-2 Magdoń, Czapiga
Igloopol MG3 – Siarka 3-0 Gaweł, Magdoń ,Nalepka T.
Stal St.W. – Igloopol MG3 5-0
Igloopol MG3 – Unia N.S 5-0 Sędłak, Gaweł, Czapiga, Nalepka T., Rogowski
Stal M. – Igloopol MG3 1-0

Żródło: własne