Jak wygląda praca z młodzieźą w naszym klubie…

W ostatnim roku w Igloopolu powstało kilka nowych druźyn, dlatego postanowiliśmy napisać parę informacji na ich temat, będą się one ukazywać cyklicznie co jakiś czas. Dzisiaj opisujemy budowę i rozwój druźyny Młodzików Starszych, trenowanych przez trenera Bogdana Saletnika.

Kolejne grupy opiszemy w póżniejszych terminach…

Młodzik Starszy – rocznik 1996 i młodsi

Grupa została stworzona w lipcu 2008 roku przez trenera Bogdana Saletnika. Trzon ekipy stanowią chłopcy uczęszczającej do Szkoły Podstawowej Nr 5, większość z nich dopiero co rozpoczęła swoją przygodę z piłką noźną. Na uwagę zasługuje równieź fakt, źe z druźyną trenuje jedna dziewczyna – Luiza Rogowska, która posiada spory talent do gry w piłkę noźną.

Nadrzędnym celem przed którym został postawiony trener Saletnik, było pokazanie swoim podopiecznym podstawowych zasad gry w piłkę noźną, jak i przyzwyczajenie ich do regularnych ćwiczeń jakie odbywają się w ramach treningu piłkarskiego. Z czasem druźyna została zgłoszona do najwyźszej klasy rozgrywkowej w swoim roczniku, czyli do Podkarpackiej Ligi Młodzików Starszych. Pomimo tego, źe Ci chłopcy zostali rzuceni na głęboką wodę, to i tak potrafili zdobyć 7 punktów. Wygrali ze Stalą Sanok 4:1, zremisowali z silną druźyną Czarnych Jasło 0:0, oraz zdobyli 3 punkty na Resovii (wo). Niestety w pozostałych spotkaniach druźyna musiała uznać wyźszość mocniejszych rywali, takich jak: SMS Stal Mielec, Stal Stalowa Wola, Stal Rzeszów… które juź trenują kilka lat, a nie tak jak nasi chłopcy od pół roku!

Optymizmem napawa fakt, źe druźyna z meczu na mecz nabierała cennego doświadczenia i prezentowała się coraz lepiej, oraz to źe w trakcie rozgrywek dołączali do zespołu nowi zawodnicy. Od stycznia w Igloopolu rozpocznie treningi kilku nowych wyróźniających się chłopców z druźyn występujących w Okręgowej Lidze Dębickiej, których wypatrzyli nasi skauci. Mamy nadzieję, źe będą oni sporym wzmocnieniem naszej młodej druźyny.

Przygotowania do rundy rewanźowej rozpoczną się w połowie stycznia. Wszystkich chętnych chłopców urodzonych w latach 96/97 zapraszamy do podjęcia treningów w naszym klubie.

Wszelkie informacje na ten temat moźna uzyskać pod numerem tel. 663031000.

Mamy nadzieję, źe solidnie przepracowany okres zimowy, oraz wzmocnienia pozwolą naszej druźynie na zdobycie duźo większej ilości punktów w rundzie wiosennej, czego im serdecznie źyczymy…

W rudzie jesiennej barwy Igloopolu reprezentowali:

1.Grych Michał

2.Kaczor Patryk

3.Noworolski Szymon

4.Trojan Dawid

5.Rokita Kamil

6.Wolański Jakub

7.Drygaś Paweł

8.Magdoń Michał

9.Draguła Tomasz

10.Wełna Łukasz

11.Tomaszewski Dominik

12.Nalepka Przemysław

13.Rogowska Luiza

14.Szydło Wojciech

15.Kubik Dominik

16.Zapór Krystian

17.Świętoń Kamil