IV liga: Nowa-stara Siarka

W Tarnobrzegu jest juź nowy klub!

W Tarnobrzegu powstało stowarzyszenie, które chce uratować przed zagładą druźynę piłkarską Siarki.

Zespół nie moźe juź funkcjonować w dotychczasowym klubie, poniewaź KS SIARKA z powodu długów nie przetrwa pewnie kolejnych dwóch miesięcy.

Na spotkaniu załoźycielskim zjawiło się około 60 osób. Byli wśród nich działacze, piłkarze, sympatycy piłki a nawet "szalikowcy” Siarki. Podczas dwugodzinnych obrad udało się tylko przyjąć statut stowarzyszenia oraz ustalić jak będzie się nazywało stowarzyszenie. Propozycji było kilka, jednak najtrafniejszą okazała się – Klub Piłkarski Siarka Tarnobrzeg.
Zdecydowanie większe problemy sprawił wybór władz nowego stowarzyszenia. Na kandydatów pięcioosobowego zarządu zgłoszono 14 osób i … zebranie zakończono. Okazało się bowiem, źe spotkanie toczy się w rytm wcześniej wyreźyserowanego scenariusza a propozycje wcale nie powstają na sali obrad, tylko zostały zaplanowane duźo wcześniej. Tym samym niektórzy uznali, źe istnieje grożba, iź "stary układ” zagnieżdzi się w nowym stowarzyszeniu. Wniosek o przetrwanie obrad złoźył Norbert Mastalerz. – Myślę, źe to najlepsza decyzja w tej chwili. Przez najbliźszych kilkanaście dni powinniśmy się postarać, aby w zarządzie zasiadło kilku prezesów duźych firm.

Do wyboru władz stowarzyszenie wróci za niespełna trzy tygodnie (spotkanie zaplanowano na 14 listopada na 17.30). Wcześniej udało się wybrać pięcioosobowy komitet załoźycielski, który zajmie się teraz rejestracją stowarzyszenia w sądzie.

żródło: Nowiny