Igloopol najlepszy w Resovia Winter Cup!

Cyklicznie co roku w pierwszych dniach stycznia w Kielnarowej rozgrywany jest halowy turniej piłki noźnej Resovia Winter Cup, w którym rywalizuje wiele znakomitych zespołów młodzieźowych w kilku kategoriach wiekowych.

 

W tej prestiźowej imprezie od kilku lat pierwszoplanową rolę odgrywają zawodnicy Igloopolu Dębica, kilkakrotnie wygrywający te zawody, czy regularnie plasujący się na podium turnieju. Tym razem nasi zawodnicy potwierdzili przynaleźność do piłkarskiej elity, przywoźąc kolejny skalp z tej imprezy, jakim było zwycięstwo w rozgrywanym 7 stycznia turnieju w roczniku 2001.  

Igloopol trafił do bardzo mocnej grupy z Koroną Kielce (wygrana w Turnieju Marka Wielgusa), Stalą Rzeszów, Unią Tarnów i Polonią Przemyśl. W pierwszym meczu młode morsy nie dają szans Unii Tarnów, pokonując ją po dwóch bramkach  Kacpra Susza i jednym trafieniu Bartłomieja Ciepieli 3:0. W kolejnym meczu pokonujemy 1:0 rządną rewanźu za przegrany finał w Jąśle Polonię Przemyśl, gol Susza. Trzecie spotkanie gramy z Korona Kielce, zwycięstwo w tym meczu bez względu na ostatni mecz ze Stalą Rzeszów daje nam pierwsze miejsce w grupie. Mecz jest bardzo wyrównany, a kolejne 3 pkt. zapewnia nam  strzałem z rzutu karnego niezawodny Kacper Susz, to juź czwarta bramka w turnieju popularnego „Keni”. W ostatnim meczu grupowym trener Paweł Zydroń daje odpocząć naszym podstawowym zawodnikom, a na plac wchodzą chłopcy którzy do tej pory mniej grali w turnieju. Niestety po mimo ambitnej gry przegrywamy ten mecz 2:1, honorowego gola strzela Susz.

 

W półfinale trafiamy na Orzełka Przeworsk, gdzie po znakomitym meczu okraszonym bramkami Susza i Ciepieli  eliminujemy czarnego konia turnieju. W wielkim finale po raz drugi tego dnia czeka na nas Korona. Rywal podraźniony wcześniejszą poraźką zagrał bardzo agresywnie, walcząc nieraz na pograniczu faulu. Nasi chłopcy podjęli rękawicę i po heroicznej walce po raz drugi tego dnia pokonali 1:0 Koronę. Zwycięską bramkę w tym meczu dla naszej druźyny zdobył Krystian Kosiński, pieczętując tym samem triumf Igloopolu w całej imprezie. Na najniźszym stopniu podium stanęli zawodnicy Dunajca Nowy Sącz, którzy pokonali w małym finale Orzełka Przeworsk.

Koronę króla strzelców turnieju Resovia Winter Cup wywalczył zawodnik Igloopolu Dębica Kacper Susz.

 

Barwy Igloopolu w turnieju reprezentowali: Jakub Białogłowicz, Bartłomiej Ciepiela, Kacper Susz, Krystian Kosiński, Filip Kucharski, Radosław Homik, Filip Kowalczyk, Łukasz Cyran, Karol szpara, Gerardd Ciba, Michał Grudziński

 

Końcowa tabela:

1.Igloopol Dębica

2.Korona Kielce

3.Dunajec Nowy Sącz

4.Orzełek Przeworsk

5.Resovia Rzeszów

6.Stal Rzeszów

7.Tarnovia Tarnów

8.Unia Tarnów

9.BKS Lublin

10.Polonia Przemyśl