IGLOOPOL Dębica – Stal Mielec 1:1 (1:0)

Bramki: A.Jędrzejczyk (36) – M.Fundakowski (66)

Skład: Wilczyński – Dziobek, M. Baran, Jędrzejczyk, Maduzia(75 Długosz) – Stefanik, Mitek, Juszkiewicz, Krajewski – Nowak(64 P.Bogacz), Janasiewicz (64 B.Bogacz).

O godzinie 16:00 w strugach padającego deszczu rozpoczęło się spotkanie pomiędzy IGLOOPOLem Dębica a Stalą Mielec. Wynik tego spotkania był podawany LIVE. Liczbe widzów cięzko oszacować, sporo osób stało pod stadionem, poniewaź decyzją zarządu, aby nabyć bilet ulgowy trzeba było okazać legitymację szkolną …Po przerwie liczbę widzów moźna oszacować na ok.200 osób. Nasi wyszli na te zawody ubrani na biało, goście wystąpili w niebieskich strojach. Pierwsze minuty spotkania to przede wszystkim walka… z wodą na boisku… Mecz wyrównany, źadna z druzyn nie osiągnęła przewagi, obie druźyny stworzyły po jednej dobrej okazji do zdobycia gola. Pogoda i mokre boisko cały czas przeszkadzały piłkarzom w efektowniejszej grze, choć chyba piłkarze Stali lepiej się na niej czuli. Stal osiągnęła przewagę, ale nic z niej nie wynikało, natomiast po rzucie roźnym i błędzie bramkarza Stali piłkarze Igloopolu zdobyli bramkę i w 36 minucie spotkania prowadzili 1:0. Strzelcem bramki był Artur Jędrzejczyk, który wpakował piłkę do bramki z 2 metrów! W 41 dogodnej sytuacji dla piłkarzy z Mielca nie wykorzystał M.Fundakowski i na przerwę schodziliśmy prowadząc 1:0!
Na początku II połowy gra toczyła się w środku boiska, gdzie dominowała walka, stan murawy przeszkadzał jednak w dokładnym rozegraniu piłki, więc przez 10 min II połowy piłkarzom obu zespołów nie udało sie stworzyć źadnej sytuacji bramkowej… W 60 min spotkania podwójna zmiana w Igloopolu, z boiska zszedł T.Nowak oraz K.Janasiewicz, ich miejsce zajęli B.Bogacz oraz P.Bogacz. W 66 min spotkania strzałem głową z 5 m po dośrodkowaniu z prawej strony popisał sie M.Fundakowski i doprowadził do remisu. Po zdobyciu bramki piłkarze Stali dostali przysłowiowego wiatru w źagle i osiągnęli znaczną przewagę, choć to Igloopol miał świetną sytuację, kiedy wyszła im akcja 3 na 1. Niestety Marcin Stefanik pośliznął się na mokrej murawie i na 16 m przed bramką Stali stracił piłkę. Od 80 min meczu gra stała się bardziej wyrównana, a piłkarze Igloopolu mieli 3 sytuacje bramkowe, niestety źadnej nie wykorzystali. W 85 min – świetnej sytuacji nie wykorzystał Marcin Stefanik, z 2 m nie trafił w światło bramki. Końcówka spotkania to juź lekka przewaga dębiczan, choć w 90 min fantastycznej okazji tym razem nie wykorzystali zawodnicy Stali – piłka minimalnie przeszła obok naszej bramki. Wynik 1:1 utrzymał się juź do końca spotkania co jest sprawiedliwym rezultatem…

Gracze meczu: Jędrzejczyk, Stefanik, Juszkiewicz.