Igloopol Dębica 0:0 Chemik Pustków

Igloopol Dębica – Chemik Pustków 0:0

 

Igloopol: Psioda – Syguła, Mikulski, Socha, Brzostowski, Rokita (85.Draguła), Stefanik, Długosz (55.Mitręga), Machnik, Halz, Knych (85.Wójcik)

Chemik: Kochan – Fryz, Balasa, Kądzielawa, Kołacz, Sędłak (86.Kucharski), Leśniowski, Kura, Pydych (35.Ryniewicz), Kędzior, Czerkies (80.Gawęda)

 

Sedziowali: Wojnar Krzysztof, oraz Prajsner Piotr i Solecki Maciej (Krosno)

 

Spory niedosyt zapanował wśród sympatyków  Igloopolu Dębica po bezbramkowym remisie w derbach powiatu dębickiego z Chemikiem Pustków. Po mimo kilku dobrych okazji do zdobycia gola „morsom” nie udało się pokonać bramkarza gości. Naszym piłkarzom nie moźna odmówić zaangaźowania, ale w ich postawie raziła, co ostatnio staje się regułą spora indolencja strzelecka. Czego przykładem moźe być fatalnie rozegrany rzut wolny pośredni, za złapanie przez Kochana piłki zagranej przez jednego z defensorów Chemika. W pierwszej połowie kilkakrotnie zagroziliśmy bramce gości. Najbliźszy strzelenia gola był Damian Halz, po którego uderzeniu piłka trafiła w słupek, a następnie w głowę Kochana i o centymetry minęła bramkę. Tuź przed przerwą grożnej kontry nie wykorzystali przyjezdni.

 Po zmianie stron gra nie uległa zmianie, Igloopol atakował, Chemik nastawiał się na kontry. W 53 min. Czerkies uderzył tuź nad poprzeczką. Kilka minut póżniej swoje szanse zmarnował Marcin Mitrega, najpierw trafił piłką w słupek, a w kolejnej akcji jego strzał w niezłym stylu obronił Kochan. Około 70 min. na strzał zdecydował się Sędłak, Psiodę ratuje poprzeczka. Na kwadrans przed końcem  meczu Igloopol rzuca się do desperackich ataków.  W 80 min. wyśmienitą okazje marnuje Knych, który zamiast strzelać z kilku metrów podaje do partnera i okazję diabli wzięli. Pięć minut póżniej ponownie w głównej roli wystąpił Mitręga, po którego „główce” piłka ląduje na poprzeczce. Juź po regulaminowym czasie gry Chemik wyprowadził kontrę, po której efektownym szczupakiem  popisał Gawęda, a wspaniałą robinsonadą Psioda uchronił nas od poraźki… Kolejny mecz Igloopol zagra juź w najbliźszą sobotę na własnym boisku z Błękitnymi Ropczyce.