Grali u rywali

Ciekawie zapowiada się równieź pojedynek w Jaśle. Rafineria/Czarni podejmować będzie trzeci w tabeli Igloopol. – Zrobimy wszystko, by wygrać – mówi prezes Igloopolu, Adam Wiszyński. – Chcemy kontynuować passę wygranych spotkań. – Zapowiada się ciekawe spotkanie – stwierdził trener Rafinerii/Czarnych, Marek Dyląg. – postaramy się sprawić niespodziankę.

Ciekawostką tego spotkania będzie obecność na boisku dwóch graczy, którzy poprzednio występowali w zespole rywali. Tomasz Dziobek z Igloopolu ma za sobą występy w Jaśle. Rafał Dyląg natomiast reprezentował Igloopol.

Epidemia grypy

Ośmiu zawodników Elektrociepłowni zachorowało na grypę. Rzeszowski klub wystąpił do Podkarpackiego Związku Piłki Noźnej z prośbą o przełoźenie dzisiejszego spotkania ze Stalą Mielec.

– Otrzymaliśmy osiem indywidualnych zaświadczeń od lekarzy rodzinnych na drukach L4 potwierdzających choroby piłkarzy – mówi prezes Podkarpackiego ZPN, Kazimierz Greń. – W związku z tym Wydział Gier podjął decyzję o przełoźeniu meczu. Prawdopodobnie zawody zostaną rozegrane 31 maja.

Wicelider w Tyczynie

Atrakcyjnie zapowiada się spotkanie w Tyczynie. Miejscowy Strug podejmować będzie drugą w tabeli, Polonię. Przemyślanie w rundzie wiosennej maja na koncie komplet pięciu zwycięstw. – Chcemy podtrzymać passę – mówi trener Polonii, Krzysztof Sugier. – Atmosfera w naszym zespole jest bardzo dobra i to ma wpływ na nasze wyniki. Zdaję sobie sprawę, źe gdzieś się w końcu potkniemy. Mam jednak nadzieję, źe nie będzie to w Tyczynie. – Doceniamy klasę rywala – dodał szkoleniowiec Strugu, Zdzisław Napieracz. – Przemyślanie aplikują przeciwnikom po trzy, pięć goli nie tracąc źadnego. Mam jednak nadzieję, źe gdy nie popełnimy własnych błędów to rezultat meczu moźe być dla nas korzystny.

Czas na Wisłokę …

Źurawianka opromieniona zwycięstwem nad Stalą Mielec podejmować będzie lidera, Wisłokę Dębica. – Czujemy respekt przed Źurawianką po jej zwycięstwie w Mielcu – mówi grający trener Wisłoki, Mirosław Kalita. – Zdajemy sobie jednak sprawę, źe Źurawianka w Mielcu grała z kontry. Tym razem to my będziemy tak grać. Wierzę, źe osiągniemy sukces w Źurawicy. Liczymy teź na potknięcie Polonii w Tyczynie. –Czeka nas bardzo cięźki pojedynek – stwierdził grający trener Źurawianki, Paweł Załoga. – Wygrana w Mielcu podziałała na nas mobilizująco. Chcemy pójść za ciosem, chociaź lider na pewno zawiesi wysoko nam poprzeczkę.

Outsider nad Nilem

Zamykająca tabelę Nafta Jedlicze udaje się do Kolbuszowej. – Czeka nas nad Nilem trudny pojedynek – powiedział trener Nafty, Janusz Kapuściński.- Z dobrej strony pokazaliśmy się w Rzeszowie podczas meczu z Resovią. Kolbuszowianka to druźyna podobna klasą do rzeszowian. Dlatego mam nadzieje na dobry wynik nad Nilem. – Po słabym meczu w Ropczycach chcemy się zrehabilitować przed własna publicznością – mówi trener Kolbuszowianki, Jerzy Daniło. – Postaramy się mecz z Naftą rozstrzygnąć na własną korzyść.

Żródło: Super Nowości