Gerard Bieszczad w Lechu Poznań zbiera dobre recenzje

Gerard Bieszczad, 17-letni wychowanek Igloopolu Dębica, dziś bramkarz Lecha Poznań, zbiera pozytywne recenzje.

 Bieszczad piłkarską karierę rozpoczynał w Igloopolu Dębica skąd jesienią 2009 roku trafił do Lecha Poznań. Od tego czasu występował na boiskach Młodej Ekstraklasy, gdzie radził sobie całkiem nieżle.
W lutym 2010 roku wychowanek Igloopolu rozpoczął treningi z pierwszą druźyną Lecha

– Umawialiśmy się z trenerami pracującymi z naszą młodzieźą, źe ci najzdolniejsi będą trenować z pierwszym zespołem – mówił wtedy Paweł Primel, trener bramkarzy Lecha.

Kolejnym krokiem w karierze Gerarda Bieszczada był oficjalny debiut w barwach pierwszej druźyny "Kolejorza".
W dniu 21 września 2010 młody dębiczanin rozegrał pełne 90 minut w wyjazdowym meczu Pucharu Polski z GKS Tychy. Mecz zakończył się wygraną Lecha 1-0, a Bieszczad zachował czyste konto bramkowe.
Na oficjalnym portalu
aktualnych mistrzów Polski pojawiło się podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu bramkarzy Lecha. Bieszczad zebrał pozytywne recenzję.
– Gerard to młody chłopak, który w klubie jest od półtora roku. Pod koniec ubiegłego sezonu, gdy walczyliśmy o mistrzostwo Polski w kilku meczach siedział juź na ławce rezerwowych – komentował Paweł Primel.

– Dla niego było to na pewno duźe przeźycie i bodziec do dalszej, wytęźonej pracy. Gerard rozwija się harmonijnie i dlatego otrzymał szansę debiutu w pierwszym zespole.
Miejmy nadzieję, źe nadchodzący rok będzie dla młodego golkipera rodem z Podkarpacia równie udany jak poprzedni. "Kolejorz" będzie grał sporo dlatego i Bieszczad dostanie zapewne szansę na kolejne występy.

 

żródło: gcnowiny