Piast Wadowice Górne – Igloopol Dębica 0:7 (0:3)

0:6 Czerwiec 87 min.
0:7 Więcek 90 min.

Igloopol: Psioda – Długosz (64.Ziarko), Sujdak (53.Mitan), Ksiąźek, Brzostowski, Socha, Machnik, Więcek, Hendzel, Dzięgiel, Czerwiec

Źółte Kartki: Czech, Kiełbasa (Piast), Brzostowski, Dzięgiel (Igloopol)

Wysokim zwycięstwem zakończył się dzisiejszy mecz piłkarzy Igloopolu Dębica, którzy w Wadowicach Górnych rozbili miejscowego Piasta 7:0. Na prowadzenie  Morsy w 21 min. (po centrze z rzutu wolnego Machnika) wyprowadził Hubert Hendzel, który  z kilku metrów pokonał bramkarza gospodarzy. W 34 minucie było juź 2:0, znów w głównej roli wystąpił Kamil Machnik, który rzucił krzyźową piłkę na lewe skrzydło do Dzięgla, a popularny „Źwirek” płaskim strzałem tuź obok interweniującego bramkarza podwyźszył wynik meczu. W ostatniej minucie pierwszej połowy rzut wolny z lewej strony boiska wykonuje Socha, mocno bitą piłkę wypluwa golkiper Piasta, a Brzostowski z bliska pakuje ją do bramki.

Po zmianie stron Igloopol  nie zwalnia tempa. W 60 min. meczu swoją drugą bramkę zdobywa Hendzel, który wykorzystał prostopadłe podanie ze środka boiska Machnika i płaskim strzałem w długi róg bramki podwyźszył na 4:0 dla Igloopolu. Piąta bramka to zasługa Damiana Sochy, który pewnie wykorzystał rzut wolny z linii pola karnego. W 87 minucie padła najładniejsza bramka meczu, którą pięknym strzałem głową po dośrodkowaniu Sochy zdobył Kamil Czerwiec.  Wynik meczu w ostatniej minucie spotkania przypieczętował Rafał Więcek, którego w uliczkę wypuścił wszędobylski Machnik, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem zakończył strzelecki festiwal Igloopolu w Wadowicach…

Kolejnym przeciwnikiem Igloopolu będzie Strzelec Frysztak z którym w najbliźszym tygodniu przyjdzie nam się dwukrotnie potykać. Pierwszy mecz w ramach Okręgowego Pucharu Polski rozegramy juź  6 pażdziernika we Frysztaku, a za cztery dni w spotkaniu ligowym dojdzie do „rewanźu” w Dębicy.