Dunajec Nowy Sącz zwycięzcą Śnieźka Cup

Pełnym sukcesem organizacyjnym i sportowym zakończyły się zmagania młodych adeptów sztuki piłkarskiej, którzy w sobotę 14 czerwca 2008 roku brali udział w I Turnieju 10-latków „Śnieźka Cup”, który był jedną z imprez towarzyszących obchodom jubileuszu 30-lecia LKS Igloopol Dębica. O puchar Burmistrza Dębicy walczyło równolegle na trzech boiskach ponad 250 młodych piłkarzy wywodzących się z 16 druźyn podzielonych na 4 grupy. Triumfatorem turnieju okazali się trenowani przez Krzysztofa Szczepańskiego gracze Dunajca Nowy Sącz, którzy w meczu finałowym pokonali Koronę Kielce 2:1. Trzecie miejsce przypadło zawodnikom MOSiR-u Bochnia. Gracze dwóch zespołów gospodarzy pomimo ambitnej gry zajęli odpowiednio 8 i 16 miejsce, aczkolwiek podkreślić naleźy to, źe młode Morsy były najmłodszymi uczestnikami turnieju.

Fotki !
W sportowej rywalizacji brali udział piłkarze urodzeniu w 1998 roku i młodsi, a celem organizatorów było kształtowanie aktywnych postaw wobec ciała poprzez wychowanie fizyczne w zgodzie z zasadami fair play, a takźe pozytywne ukierunkowanie emocji młodych sportowców. Wielkie podziękowania naleźą się przede wszystkim głównemu sponsorowi Fabryce Farb i Lakierów Śnieźka S.A., która ufundowała nagrody rzeczowe dla młodych piłkarzy, które osobiście wręczał przedstawiciel „Śnieźki” Robert Róźański. Z pewnością wielkim przeźyciem dla uczestników turnieju było spotkanie z wybitnym reprezentantem Polski i Igloopolu Dębica Jackiem Zielińskim, który wraz z przedstawicielami władz miasta w osobach Dyrektora MOSiR w Dębicy Markiem Kamińskim i Naczelnika Promocji Urzędu Miejskiego w Dębicy Zbigniewa Chmury wręczał triumfatorom okazałe puchary i medale.

Uczestnicy turnieju mieli zapewnione wspaniałe warunki do sportowej rywalizacji, a organizatorzy zadbali w kaźdym szczególe o pozasportową stronę tego przedsięwzięcia (wyźywienie, gorące i zimne napoje, wspólny grill po turnieju itp.). Wysiłek organizatorów został doceniony przez opiekunów wszystkich druźyn, którzy zgodnie zadeklarowali chęć udziału w kolejnych edycjach „Śnieźka Cup”.

Nagrody indywidualne:

– najlepszy zawodnik – Miłosz Szczepański (Dunajec Nowy Sącz)

– najlepszy bramkarz – Norbert Wołczyk (Korona Kielce)

– najlepszy strzelec – Wojciech Słomka (MOSiR Bochnia)

– najmłodszy zawodnik – Dominik Kędzior (Igloopol Dębica)

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. Dunajec Nowy Sącz

2. Korona Kielce

3. MOSiR Bochnia

4. BKS Lublin

5. Tarnovia Tarnów

6. Resovia Rzeszów

7. Hetman Zamość

8. Igloopol I Dębica

9. Orły Rzeszów

10. Karpaty Krosno

11. Motor Lublin

12. BKS II Lublin

13. UKS 6 Jasło

14. Chemik Pustków

15. Stal Rzeszów

16. Igloopol II Dębica

Tutaj moźna jeszcze ściągnąć sobie dodatkowe fotki z turnieju Śnieźka Cup:

http://rapidshare.com/files/122691125/__346_nie__380_ka_Cup_1.rar.html

http://rapidshare.com/files/123416545/__347_nie__380_ka_cup_2.rar.html