Dotrzymujemy obietnic! 30 litrów krwi na 30-lecie Klubu

Z satysfakcją i dumą przychodzi nam podsumowywanie zainicjowanej w ramach jubileuszu LKS Igloopol Dębica akcji "30 litrów krwi na 30-lecie Klubu", w trakcie której kibice i sympatycy Igloopolu postanowili honorowo oddawać krew w dębickim szpitalu. W dniu 18 grudnia 2008 roku przekroczyliśmy ustalony na wstępie akcji limit 30 litrów. Z ostatnim dniem akcji, która zakończona została 31 grudnia 2008 roku, na koncie kibiców Igloopolu było oddanych ponad 31 litrów drogocennego daru, który ratuje ludzkie źycie.

Osiągnięcie wyznaczonego celu było ambitnym wyzwaniem, zwaźywszy źe spora część kibiców biało-niebieskich nie mogła pomimo szczerych chęci oddać krwi, gdyź honorowym krwiodawcą moźe zostać osoba dopiero po ukończeniu 18 lat.

Tym niemniej, jeśli weżmiemy pod uwagę, źe jednorazowo moźna oddać maksymalnie 450 ml krwi, to z matematycznego rachunku wynika, źe co najmniej 70 razy po oddaniu krwi ofiarodawcy oświadczali, źe biorą udział w naszej akcji jubileuszowej, za co wszystkim wyraźamy głęboką wdzięczność i szacunek.

Pomimo zakończenia naszej akcji, dalej wszystkich gorąco zachęcamy do oddawania krwi na nasze konto, lub jakiegokolwiek innego klubu!

W Dębicy punkt krwiodawstwa funkcjonuje w miejscowym szpitalu, działa od poniedziałku do piątku w godz.7-10. Prosimy o zabranie ze sobą dokumentu toźsamości z numerem PESEL.

Dębica czeka na naszą krew!

Żródło: własne