Z Sokołem o utrzymanie

Juź w środę 10 czerwca o godz.17-tej Igloopol Dębica rozegra ostatni mecz na własnym stadionie w ramach rozgrywek IV ligi podkarpackiej seznu 2008/2009. Naszym przeciwnikiem będzie zespół Sokoła Nisko, który udanymi występami w rundzie wiosennej nadal ma realne szanse na pozostanie na kolejny sezon w gronie czwartoligowców. Niestety ewentualny dobry wynik Sokoła w Dębicy moźe spowodować, źe do strefy spadkowej spadnie nasz Igloopol, który na wiosnę mocno rozczarowuje.

Sytuacja w dole tabeli jest dosyć klarowana, gdyź z IV ligi podkarpackiej spadną 4 zespoły i ostatnią niewiadomą pozostaje która druźyna dołączy do zdegradowanych juź Lechii Sędziszów Młp., Czuwaju Przemyśl i Zrywu Dzikowiec. Czwarty spadkowicz wyłoniony zostanie najprawdopodobniej spośród 5 zespołów: Strumyk Malawa (36 pkt), Igloopol Dębica (34 pkt), Źurawianka, Sokół Nisko, Czarni Jasło (wszyscy po 33 pkt). W najgorszej sytuacji znajdują się teoretycznie jaślanie, którzy z wszystkimi wymienionymi zespołami mają gorszy bezpośredni bilans spotkań, co moźe mieć decydujące znaczenie przy tak wyrównanej stawce. Z drugiej jednakźe strony jest pewne źe w przedostatniej (mecz Igloopol – Sokół) i ostatniej kolejce (Strumyk – Źurawianka) punkty zostaną podzielone pomiędzy rywali Czarnych, co sprawa źe komplet punktów druźyny z Jasła w dwóch ostatnich kolejkach gwarantuje im utrzymanie. Druźyna Strumyka Malawa ma co prawda 3 punkty przewagi nad strefą spadkową, ale w najbliźszej kolejce wyjeźdźa do Sanoka, gdzie o punkty będzie bardzo trudno. Języczkiem u wagi mogą okazać się Błękitni Ropczyce, którzy mierzyć siły będą zarówno z Czarnymi w Jaśle, jak teź na zakończenie rozgrywek z Igloopolem Dębica.

Mecze do rozegrania:

Strumyk: Stal Sanok (w), Źurawianka (d)

Igloopol: Sokół (d), Błękitni (w)

Źurawianka: Zryw (d), Strumyk (w)

Sokół: Igloopol (w), Pogoń Leźajsk (d)

Czarni: Błękitni (d), Kolbuszowianka (w)

Jedno jest pewne – w przypadku zwycięstwa Igloopolu z Sokołem Nisko gwarantujemy sobie utrzymanie bez względu na pozostałe rozstrzygnięcia, gdyź przed ostatnią kolejką będziemy mieli aź 4 punkty przewagi przynajmniej nad druźyną z Niska.

Jesienią:

Sokół Nisko – Igloopol 3:2 (0:2)

żródło: własne