Wygrywamy domowe mecze, CLJ bez punktów

Wygrywamy domowe mecze naszych drużyn seniorów, w sobotę z Sokołem Kamień 3:0 a w niedzielę 4:1 z Legionem II Pilzno. Niestety nasza drużyna CLJ wraca z Warszawy bez punktów, przegrywając z miejscową Legią Warszawa 2:0.

Igloopol Dębica – Sokół Kamień 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Stefanik 75-k., 2:0 Stefanik 85., 3:0 Adamski 88.

Igloopol: Maciąg – Marcos ż (90 Mosur), Pawłowski ż, Duilio – Leśniak, Stefanik (88 Jasiak), Peda, Wojtyło, Buda (86 Adamski) – Kos (59 Okoń), Cyganowski ż (90 Król). Trener Łukasz Cabaj.

Sokół: Polit – Rychel ż (70 Synoś), Piekut, Zbyradowski, Gdowik – Podolak (59 Marut), Gnatek ż (75 Kwiatkowski) – Podstawek, Majka, Jędryas, Dec (59 Tłuczek). Trener Łukasz Chmura.

Sędziował: Kijowski z Krosna.

Galeria zdjęć: kliknij tutaj.

W ostatnim meczu roku 2023 na naszym terenie wygrywamy 3:0 z Sokołem Kamień. Cały mecz przebiegał pod naszym dyktandem, jednak długo trzeba było czekać na pierwsze trafienie. Strzelanie rozpoczął nasz kapitan Marcin Stefanik pewnym strzałem z karnego. Drugą bramkę Morsy zdobyły po błędzie obrony rywali i zamieszaniu w polu karnym. Trzecią bramkę zdobył nasz młody zawodnik Dawid Adamski (rocznik 2006), który minutę po wejściu na boisko wpisał się na listę strzelców. Bez wątpienia można nazwać to wejściem smoka. Jest to jego pierwsza bramka w IV lidze, wcześniej trafiał tylko w rezerwach w A-klasie. Czyste konto zachowuje Adam Maciąg, który wraz z całym blokiem obronnym naszej drużyny nie pozwolił przeciwnikom na zdobycie gola.

Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy mimo mrozu pojawili na stadionie. Piłkarze dobrze zakończyli rok 2023 przy Piłsudskiego zajmując ostatecznie 7 miejsce w tabeli po rundzie jesiennej.

Zapis wideo meczu:

Bramki i konferencja prasowa:

CLJ U-17: Legia Warszawa – Igloopol Dębica 2:0 (2:0)

Bramki: Dawid Nos 9-k., Mateusz Szczepaniak 41.

Igloopol: Lis – Ciskał (85 Romanowski), Smoła, Siedlecki, Gawle, Jurkiewicz (90+3 Kolman), Hatalski (75 Piskadło), Gujda, Susz (55 Adamski), Surmiak (90+2 Pyrcioch), Kurek (82 Hołda). Trener: Łukasz Jamróg.

Legia: Kassyanowicz – Kotatba ż, Czerwiec, Lauryn, Dołowy, Mazie, Szczepaniak (75 Gawarecki), Foks, Nos (88 Bartnicki), Mikanovich (46 Gieroba ż), Busz ż (65 Kraska). Trener: Rolak Dariusz.

Sędziowały: Sierpowska Julia, Stokłosa Nicola, Słowikowska Monika

Bez kompleksów przystąpili nasi zawodnicy do spotkania z Legią Warszawa – liderem grupy wschodniej CLJ U17. Od początku meczu obie drużyny postawiły na twardą, męską grę, nie zamierzając oddawać łatwo pola. Pierwsze minuty to napór Legii, z którym piłkarze Igloopolu całkiem dobrze sobie radzili. Niestety po przypadkowym faulu w 10 minucie spotkania, sędzina podyktowała rzut karny dla gospodarzy. Maksymilian Lis wyczuł intencje napastnika, ale po mocnym strzale piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Po stracie gola obraz meczu nie uległ zmianie. Obie drużyny próbowały opanować środek boiska, ale zarówno Igloopol jak i Legia bardzo dobrze broniły dostępu do własnej bramki. Wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie zmianie, ale Legia przeprowadzała piękną zespołową akcję i podwyższyła prowadzenie.
Do przerwy 2:0 dla gospodarzy!
Po zmianie stron śmielej zaatakowała nasza drużyna. Taka gra spowodowała, że na boisku zrobiło się więcej miejsca i obie drużyny zaczęły stwarzać sobie sytuacje. Ataki Legii skutecznie zatrzymywała obrona i dobrze dysponowany Maksymilian Lis. Z drugiej strony piłkarze Igloopolu w kilku dobrych sytuacjach nie trafiali w bramkę Legii. Dobra, twarda i szybka gra w drugiej połowie nie przełożyła się na bramki i mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Legii Warszawa. Pomimo porażki nasi zawodniczy zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie
W drużynie Legii całe spotkanie rozegrał nasz wychowanek Radosław Czerwiec, który pełni rolę kapitan w swoim zespole.

Igloopol II Dębica – Legion II Pilzno 4:1 (0:0)

Bramki: Dawid Adamski 50, Jakub Tragarz 68, Wojciech Jaszcz 78, Jakub Drożdż 83, Kamil Goliat 90+3.

Igloopol II: Gawle – Mosur, Ochab D. (85 Goliat), Adamski (87 Czarnik), Jasiak (63 Drożdż), Król, Jaszcz, Kolman, Mitek, Ślusarski (72 Ochab K.), Lesiak (72 Mazur). Trener: Marcin Stefanik.

Legion II: Czuba – Bożek, Gliwa, Gągała, Wadas (46 Tragarz), Jasiak ż, Lazarowicz, Czyjt, Nalepka, Uriasz, Augustyn (63 Kozioł). Trener: Wojciech Storc.

Sędziował: Grzegorz Chorążak.

Galeria zdjęć: kliknij tutaj.

Wygrywamy Derbowe starcie z Legionem Pilzno w meczu rezerw w Dębickiej A-klasie. Pierwsza połowa nie zwiastowała końcowego wyniku, do przerwy był bezbramkowy remis. W drugiej połowie strzelanie rozpoczął Dawid Adamski pokonując w 50 minucie gry bramkarza gości. Wyrównanie 18 minut później dał gościom Jakub Tragarz. Wynik w 78 minucie podwyższył Wojciech Jaszcz. Pierwszą bramkę w seniorach zdobył Jakub Drożdż w 83 minucie. Dziesięć minut później wynik ustalił Kamil Goliat. Rezerwy po bardzo dobrej rundzie zajmują pierwszą lokatę w ligowej tabeli będąc liderem po jesiennych zmaganiach.

Oświadczenie zarządu po sobotnich wydarzeniach na obiektach MOSiR-u

W dniu 18 listopada, tuż po meczu seniorów z Sokołem Kamień na obiekty MOSiR-u wtargnęła ponad dwudziestoosobowa grupa kibiców innej dębickiej drużyny. Został zakłócony spokój naszych zawodników, którzy świętowali zwycięstwo w ostatnim meczu rundy jesiennej. 

Apelujemy, aby „sympatycy” dębickich drużyn nie przenosili animozji kibicowskich na piłkarzy oraz działaczy klubowych. Jest to kolejne wydarzenie na przestrzeni ostatnich lat, które miało miejsce obiektach MOSiR, gdzie zawodnicy naszego klubu mogli czuć się zagrożeni.

Apelujemy także do Burmistrza, Rady Miejskiej oraz dyrekcji MOSiR-u o przyłączenie się do naszego apelu.

W najbliższych dniach zwrócimy się o przekazanie monitoringu z tego incydentu.

Zarząd Igloopol Dębica