Wicelider w Mielcu

W 26. Kolejce najciekawiej zapowiada się pojedynek w Mielcu. Nie ukrywająca nadal swoich trzecioligowych aspiracji miejscowa Stal podejmować będzie zajmujący drugą pozycję w tabeli dębicki Igloopol. Ciekawie powinno być teź w Rzeszowie podczas derbowego pojedynku Resovii z Elektrociepłownią.

Niestety nie dojdzie do równie interesującego spotkania w Przemyślu. Polonia miała grać z Siarką Tarnobrzeg, ale stadion został juź wcześniej wypoźyczony na imprezę masową.- Polonia zwróciła się do nas juź wcześniej z prośbą o przełoźenie tego meczu – mówi trener Siarki, Stanisław Gielarek.- Przychyliliśmy się do tej prośby. Zagramy 7 czerwca. – Polonia wystąpiła z propozycja przełoźenia spotkania jeszcze przed inauguracją rozgrywek – mówi przewodniczący Wydziału Gier Podkarpackiego ZPN, Tadusz Butryn. -Przystępując do ustalania terminarza uwzględniliśmy prośbę przemyskiego klubu.

Zmieniona Stal

Po środowej poraźce w Pilżnie w składzie mielczan nastąpią pewne zmiany. – Roszady w zestawieniu mojego zespołu muszą być – powiedział trener Stali, Tomasz Tułacz. – Nie satysfakcjonuje nas wynik meczu z Rzemieślnikiem. Teraz czeka nas równie trudne spotkanie. Igloopol walczy o awans do trzeciej ligi i jest bardzo wymagającym rywalem. -Mielczanie to przeciwnik z najwyźszej półki – mówi prezes Igloopolu, Adam Wiszyński. -Mimo tak wysoko postawionej poprzeczki naszym celem w Mielcu są trzy punkty.

Derby w Rzeszowie

Na stadionie Podhalańczyka w Rzeszowie w niedzielę o godz. 17.w derbowym pojedynku zajmująca 11.pozycję w tabeli, Resovia podejmować będzie przedostatnią w tabeli, Elektrociepłownię. – Czas na pierwszą wygraną w rundzie wiosennej -stwierdził menadźer EC, Grzegorz Rejkowski.- Musimy się przełamać i po pechowo przegranym spotkaniu z Polonią Przemyśl pokazać się z lepszej strony. Mecze z Resovią zawsze mobilizowały naszych piłkarzy . Tak będzie i tym razem. – Traktujemy mecz z Elektrociepłownią jak kaźdy inny – dodał kierownik Resovii, Witold Walawender. – Róźni go tylko to od innych, źe jest derbowym i zespoły grają swoje mecze w roli gospodarza na tym samym stadionie. Naturalnie chcemy zwycięźyć w derbach.

Nie będzie walkowera

Wydział Gier podkarpackiego Związku Piłki Noźnej na czwartkowym posiedzeniu podjął decyzję o cofnięciu walkowera 3-0 dla Stali Mielec w meczu z Źurawianką. Utrzymano rezultat z boiska czyli 2-1 dla Źurawianki. – Przy weryfikacji nastąpił błąd – wyjaśnia przewodniczący Wydziału Gier Podkarpackiego ZPN, Tadeusz Butryn. – Pominięto kolejkę wcześniejszą i nie uwzględniono spotkania, w którym piłkarz Źurawianki pauzował juź za źółte kartki.

Żródło: Super Nowości