Tylko remis w Ławnicy

Jutrzenka Ławnica – Igloopol Dębica 0:0


Igloopol: Psioda – Saletnik, Socha, Brzostowski, Mitręga, Więcek (62.Mitan), Machnik, Hendzel, Dzięgiel, Czerwiec, Pisarek
Czerwona kartka: Czerwiec
Źółte kartki: Psioda, Brzostowski, Dzięgiel

Bezbramkowym remisem zakończył się wyjazdowy mecz Igloopolu Dębica z Jutrzenką Ławnica.  Są takie mecze w których jest cięźko o zwycięstwo, wtedy naleźy je zremisować…Moźe to zabrzmi paradoksalnie w przypadku Igloopolu, ale cieszmy się z tego jednego punktu, bo mogliśmy wrócić z Ławnicy bez punktów.

W obecnej sytuacji nasza kadra liczy praktycznie 12 nadających się do gry piłkarzy, z których kilku i tak narzeka na drobne dolegliwości, ale muszą grać bo nie ma ich kto zastąpić. W meczu z Jutrzenką z powodu kontuzji nie mogli wystąpić: Chmiel, Siwula, Skarbek, Sujdak, Długosz, Ksiąźek, w trakcie meczu niedyspozycje zgłosił Damian Ziarko, czyli praktycznie trzon druźyny. Mecz był rozgrywany na fatalnym boisku, ale jednakowym dla obydwu ekip. Co prawda lepiej się było na nim bronić niź atakować, co nie zmienia faktu źe nie mogliśmy tam wygrać. Strzeliliśmy nawet bramkę na początku drugiej połowy autorstwa Marcina Mitręgi (po krosowym podaniu na lewe skrzydło Machnika). Jednak arbiter odgwizdał spalonego, poniewaź Rafał Więcek był na pozycji spalonej i miał absorbować uwagę bramkarza gospodarzy.

Dobra sytuacje do zdobycia gola zmarnował Igloopol pod koniec pierwszej połowy, kiedy to po dośrodkowaniu Dzięgla na piąty metr, Czerwiec nie trafił czysto w piłkę, a dobitka noźycami Więcka przeszła tuź obok słupka.  W drugiej połowie po rzucie wolnym na listę strzelców mógł się wpisać równieź Damian Socha, jednak piłkę po strzale Saszy z pustej bramki wybił jeden z obrońców gospodarzy. Najlepszą sytuację jutrzenka zmarnowała w 60 minucie spotkania, kiedy to po faulu Saletnika arbiter podyktował rzut karny, po którym jeden z zawodników gospodarzy ostemplował poprzeczkę bramki Łukasza Psiody. Ostatnie 20 minut meczu Morsy grały w dziesiątkę, po tym jak z boiska za czerwoną kartkę wyleciał Czerwiec. Niestety pomimo tego, źe Jutrzenka w ostatnim kwadransie zagrała bardziej otwarcie, nie udało nam się strzelić zwycięskiej bramki… Kolejny mecz  Igloopol rozegra 23 pażdziernika w Debicy z Ikarusem Tuszów Narodowy.