Turniej Śnieźka Cup rocznika 2000

W niedzielę 7 czerwca na obiektach LKS Igloopol Dębica rozegrana została II Edycja Turnieju Śnieźka Cup, w której rywalizowali młodzi piłkarze z rocznika 2000. Po rozegraniu dwóch faz grupowych, w których kaźda z druźyn rozegrała po trzy mecze, rozegrana została faza finałowa, w której zwycięzcą okazała się ekipa Sprintu Katowice , która w emocjonującym finale pokonała Igloopol Dębica 1:0. Trzecie miejsce zajęli młodzi adepci sztuki piłkarskiej Cracovii Kraków, którzy w meczu o III miejsce nie dali szans Sandecji Nowy Sącz .

Nagrody indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Aleksander Ligęzka (Igloopol Dębica)

Najlepszy bramkarz: Jan Biegański (Sprint Katowice)

Król strzelców: Mikołaj Hajduk (Stal Mielec)

W turnieju wzięło udział 15 zespołów (nie dojechała Bronowianka Kraków), przy czym w miejsce Hetmana Zamość zaprezentowała się druźyna Igloopolu II Dębica, w której składzie grało trzech zawodników z rocznika 1999 a zatem niejako "z urzędu" druźyna ta musiała zająć ostatnie miejsce w turnieju.

A: Igloopol Dębica, Stal Mielec, Resovia Rzeszów, Zagłębie Sosnowiec

B: Igloopol II Dębica, Cracovia Kraków, Stal Rzeszów, Korona Kielce

C: Sandecja Nowy Sącz, Jadwiga Kraków, UKS 6 Jasło, (Bronowianka Kraków)

D: Dunajec Nowy Sącz, Sprint Katowice, Orły Rzeszów, Beniaminek Krosno

W całych zmaganiach wzięło zatem udział ponad 250 dzieci, których pasja do futbolu sprawiała wiele przyjemności obserwującym poszczególne mecze ich rodzicom, trenerom i kibicom z Dębicy. Jak głośno powtarzano w gronie szkoleniowców niedzielny turniej był dla graczy poszczególnych zespołów nieocenioną okazją do skonfrontowania swoich umiejętności z innymi zespołami, gdyź tak młodzi zawodnicy nie uczestniczą na codzień w rozgrywkach ligowych. Kaźdy z zespołów miał moźliwość rozegrania aź 7 spotkań (2 x 8 min.), a zatem spodziewać się naleźy źe efekt szkoleniowy będzie bardzo wymierny.

W przerwie turnieju uczestnicy Śnieźka Cup mieli dodatkowo moźliwość wylicytowania wielu pamiątek sportowych, z których dochód przeznaczono na refundację kosztów leczenia jednego z młodych piłkarzy Igloopolu, u którego zdiagnozowano białaczkę. Ogólnie z licytacji uzyskano aź 1.025 złotych, a pamiątki sportowe pojechały m.in. do przedstawicieli Resovii Rzeszów, Cracovii i Jadwigi Kraków. Pięknym gestem wykazali się opiekunowie Sandecji Nowy Sącz, którzy poza licytacją przekazali dodatkowo kwotę 100 złotych.

Podziękowania naleźą się przede wszystkim sponsorowi tytularnemu Fabryce Farb i Lakierów Śnieźka, a takźe firmie Carrefour która ufundowała nagrody dla uczestników turnieju. W organizację turnieju zaangaźowały się równieź władze LKS Igloopol Dębica, a takźe rodzice naszych młodych piłkarzy i rzesza kibiców biało-niebieskich, bez których pomocy tak sprawne zorganizowanie turnieju nie byłoby moźliwe.

W sobotę 13 czerwca 2009 roku na obiektach Igloopolu zostanie rozegrany turniej Śnieźka Cup dla rocznika 1999 – początek zmagań o godz.10.00.