Przegrana w ostatnim sparingu

W sobotę rozegraliśmy ostatni mecz w przygotowujący do rundy wiosennej sezonu 2022/2023. Przeciwnikiem Igloopolu był pretendent do awansu, drużyna JKSu Jarosław.

Igloopol Dębica – JKS Jarosław 0:1 (0:1)

Bramka: Adrian Nowak 2 min.

Igloopol: Lis – Stefanik, Leśniak, Testowany 1, Testowany 2. Rokita, Wojtyło, Kornas, Drobot, Okoń, Cyran oraz Suchowski, Cyganowski, Cieśla, Janus, Jaszcz, Testowany 3, Dziobak

Po meczu trener Igloopolu Łukasz Cabaj: Mecz rozpoczęliśmy dosyć niefortunnie, bo od straty bramki w niegroźnej z pozoru sytuacji. Później przeciwnicy wykorzystywali nasze błędy, ale nie zdołali podwyższyć prowadzenia. Z biegiem czasu nasza drużyna odzyskała swój rytm i kilkukrotnie zagroziliśmy bramce przeciwnika. Szkoda zwłaszcza sytuacji, kiedy Łukasz Cyran lobował bramkarza, bo osobiście już widziałem piłkę w siatce. Generalnie w pierwszej połowie uważam, że zagraliśmy bardzo poprawnie z wyjątkiem tych początkowych minut. Po przerwie nasza gra na tle dobrze dysponowanego przeciwnika nie mogła się zazębić.  W końcówce gracze JKS-u kilkukrotnie powinni byli podwyższyć, ale na wysokości zadania stawał świetnie dysponowany Maksiu Lis lub nasi obrońcy. Szkoda też tej nieuznanej bramki, ale mimo wyniku jestem zadowolony ze sparingu. Nasza dyspozycja pokazała, że stać nas na grę jak równy z równym z czołową ekipą tej ligi. Teraz już czas na Sokół Nisko i walkę o ligowe punkty i z optymizmem czekamy na przyszłą sobotę. Serdecznie zapraszam z tego miejsca wszystkich którzy chcą nas wspomóc swoją obecnością podczas ligowych meczy.

Pierwszy ligowy mecz już w sobotę 11 marca o godzinie 15:00. Przeciwnikiem Morsów będzie Sokół Nisko.