Prasa po meczu z Resovią

Lider czwartej ligi Resovia Bać-Pol wygrała na własnym stadionie z Igloopolem Dębica 3:0.

– Było to nasze dziewiąte zwycięstwo w jedenastu meczach i chłopakom naleźą się za to pochwały – mówił po meczu trener Resovii Maciej Huzarski. – Do końcowego sukcesu jest jednak jeszcze daleko – dodał.
Środowe spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy. Juź w pierwszej minucie, po wrzutce z rzutu wolnego Artura Zielińskiego i błędzie obrońców gości, Wiesław Kozubek z bliska wepchnął piłkę do siatki. Póżniej z boiska wiało nudą, którą czasami próbowali jedynie przerwać goście. Resoviacy razili niedokładnością w rozegraniu i oddali inicjatywę Igloopolowi.

Kolejną składną akcję rzeszowianie przeprowadzili dopiero w 38. minucie i od razu zakończyła się ona bramką. Prawą stroną pociągnął Zieliński i wrzucił w pole karne. Tutaj jednak Piotr Mazurkiewicz minął się z piłką, ale za chwilę przejął ją Bartłomiej Bogacz i ponowił wrzutkę, a za drugim razem Mazurkiewicz nie dał juź szans Wilczyńskiemu.

Po przerwie do odrabiania strat ruszyli goście, ale kolejno Baran, Micek i Kubas nie potrafili pokonać Łukasza Kuta. W odpowiedzi na akcje Igloopolu rzeszowianie takźe pokusili się o sytuacje bramkowe. Dwukrotnie jednak Maciej Biliński trafiał w bramkarza przyjezdnych.

Wynik meczu ustalił Konrad Domoń, który po minięciu dwóch obrońców uderzył z 16 metrów tak precyzyjnie, źe Wilczyński nie miał najmniejszych szans.

Resovia Bać-Pol – Igloopol Dębica 3:0 (2:0)

Bramki: Kozubek (1.), Mazurkiewicz (38.), Domoń (75.)

Resovia: Kut – M. Bogacz, Rajzer Ź, Kozubek, Polak Ź – Jakubowski (75. Oślizło), Zieliński, Domoń, Przybyła (78. Grabowski) – Mazurkiewicz (58. Biliński), B. Bogacz (67. Dziwisz)

Igloopol: Wilczyński – Nowak Ź (84. Sujdak), Krajewski, Baran, Stefanik – Machnik (78. Pisarek), Socha, Długosz (67. Łanucha), Madura (72. Janasiewicz) – Kubas, Micek.

Sędziował: Wojciech Geldner (Krosno)

Widzów: 700

Pozostałe wyniki 28. kolejki:

Orzeł Przeworsk – Kolbuszowianka Kolbuszowa 2:0, Izolator Boguchwała – Siarka Tarnobrzeg 1:2, Tłoki Gorzyce – Polonia Przemyśl 0:4, Crasnovia Krasne – Rzemieślnik Pilzno 0:6, Błękitni Ropczyce – Lechia Sędziszów Młp. 1:1, Galicja Cisna – Iskra Sobów 0:3, Sokół Nisko – Pogoń Leźajsk 0:0, Stal Mielec – Źurawianka Źurawica 0:0.

żródło: GW