Prasa o spotkaniu z Pilznem…

IGLOOPOL Dębica 2 – RZEMIEŚLNIK Pilzno 0 (0-0)

1-0 Janasiewicz (48.)

2-0 Juszkiewicz (88.)

IGLOOPOL: Wilczyński – Micek, Chmiel, Baran, Nowak – Juszkiewicz, Krajewski, Bańka, Madura – G. Kubas (61. Machnik), Jansiewicz (67. Kiwacki)
RZEMIEŚLNIK: Konieczny – Lesiak, Mikulski, Lorek – M. Bogacz (71. Dudek), Hajec, Bernacki, Łukaszewski (56. Juszczyk), Mędrek (67. Mazur) – Stalec, Kędzior

Sędziował Paweł Cebula (Rudnik). Źółte kartki: Madura, Kiwacki oraz Mikulski. Widzów 40 (za siatką, oficjalnie mecz był rozgrywany bez udziału publiczności).

żródło: Super Nowości

Derby powiatu dębickiego nie były porywającym widowiskiem. W pierwszej części gry znakomitej sytuacji nie wykorzystał Rafał Hajec trafiając w poprzeczkę bramki Michała Wilczyńskiego (27. min).

W 30. min niespodziewanie tuz przy krytej trybunie przewrócił się na boisku arbiter. – Żle stanąłem na boisku i … wywróciłem się niestety – mówił w przerwie Paweł Cebula. W 39. Min Marcin Juszkiewicz przeprowadził indywidualna akcję zakończoną strzałem. Paweł Konieczny zdołał wybić piłkę na korner. W 33. Min Marcin Juszkiewicz wykonując rzut wolny z 25 metrów trafia piłka w poprzeczkę bramki Koniecznego. W 41.min Dariusz Bernacki wykonywał rzut wolny z ok. 35 m; ostro strzelił, ale Wilczyński pewnie złapał piłkę.

180 sekund po wznowieniu gry gospodarze trafili po raz pierwszy: Uderzał z dystansu Micek. Piłkę wybił przed siebie Konieczny a Kamil Janasiewicz z bliska skutecznie z bliska poprawiał, kierując futbolówkę do siatki.

W 65. Min Rafał Hajec próbował przerzucić piłkę nad Wilczyńskim, ale gokiper Igloopolu nie dał się zaskoczyć. W 73. min Stalec przestrzelił marnując znakomitą szansę do zdobycia gola. 3. Minuty póżniej Kędzior z bliska po centrze aktywnego Hajca uderzył piłką głową, ale Wilczyński obronił.

120 sekund przed końcem gospodarze trafili po raz drugi; Marcin Juszkiewicz ""wjechał"" w pole karne gości, połoźył Pawła Koniecznego i precyzyjnym strzałem w prawe okienko pozbawił ekipę z Pilzna wszelkich złudzeń.