Potyczka z liderem

Trudny mecz przyjdzie stoczyć piłkarzom Igloopolu w ramach rozgrywek IV ligi podkarpackiej – tym razem w sobotę 26 września do Dębicy przyjedzie lider z Przeworska. Goście to spadkowicz z III ligi i główny faworyt do awansu, czego dowodem jest przewodzenie ligowej tabeli po 7 kolejkach spotkań.

Orzeł Przeworsk na inaugurację pechowo, bo w doliczonym czasie gry, stracił 2 punkty remisując u siebie z Rzemieślnikiem Pilzno, a w kolejnych 6 spotkaniach odniósł 5 zwycięstw, ulegając jedynie Partyzantowi. To druźyna z najlepszą linią ofensywną (15 goli podobnie jak Pogoń Leźajsk) i najszczelniejszą obroną (tylko 4 stracone gole) a zatem faworyta sobotniej konfrontacji nietrudno jest wskazać.

Igloopol po udanym początku (12 pkt w 5 spotkaniach) zanotował dwie poraźki z beniaminkami z Turbi i Kańczugi. Tym niemniej biało-niebiescy zajmują nadal wysoką 5 lokatę w tabeli, którą jednakźe będzie trudno obronić patrząc w terminarz i mecze kolejno z Orłem, Pogonią i Polonią. Z drugiej strony Morsy zwłaszcza na własnym boisku niejednokrotnie pokazywały, źe grać w piłkę potafią i nawet w meczach z teoretycznie lepszym rywalem potrafią osiągać korzystne rezultaty.

Inne pary 8 kolejki:

Źurawianka Źurawica – Strumyk Malawa

Partyzant Targowiska – Sokół Nisko

Wisłok Wiśniowa – Rzemieślnik Pilzno

KS Zaczernie – Polonia Przemyśl

Błękitni Ropczyce – Pogoń Leźajsk

JKS Jarosław – MKS Kańczuga

Kolbuszowianka – LZS Turbia

żródło: własne