Podsumowanie okresu przygotowawczego

 

 

 

 

Piłkarze dębickiego Igloopolu przygotowywali się do rundy wiosennej na własnych obiektach. Podopieczni Bartosza Zołotara i Dawida Łapy rozegrali łącznie 6 meczów sparingowych. W pierwszym meczu przegrali z wyżej notowanym Izolatorem Boguchwała 0:1, w drugim spotkaniu pokonali Czarni Jasło, drużynę występującą na co dzień w krośnieńskiej klasie okręgowej 4:0. Bramki dla Igloopolu zdobyli Kamil Rokita, Piotr Pyskaty (2x) i Mateusz Stańczyk. Kolejnym przeciwnikiem biało-niebieskich był zespół KS Wiązownica. Dębiczanie zremisowali po bramce Piotra Pyskatego 1:1. W pozostałych meczach kontrolnych piłkarze Igloopolu pokonali Wolanię Wola Rzędzińska 3:1 po bramkach Kamila Machnika (2x) i Tomasza Nalepki. Następnie po trafieniu Arkadiusza Ligęzki wygrali z rezerwami Stali Mielec, a na koniec okresu przygotowawczego zremisowali 3:3 z Unią Tarnów po golach Marcina Janusa, Kamila Rokity i Piotr Pyskatego.

Warto odnotować, że podopieczni Bartosza Zołotara doznali tylko jedną porażkę, mimo osłabienia kadry w porównaniu z rundą jesienną. Wydarzeniem okienka transferowego była oczywiście kwestia opuszczeniu naszego klubu przez najlepszego strzelca Przemysława Nalepki. Piłkarz ostatecznie zasilił szeregi trzecioligowego Sokoła Sieniawa, dokąd został wypożyczony na pół roku. Inny wyróżniający się zawodnik Bartosz Darłak przeszedł do Błękitnych Ropczyce, Luigi Manzo wiosną będzie występował w LKS Głowaczowa, Tomasz Draguła postanowił wyjechać za granicę. Dawid Jezuit poszukuję klubu, a Adreii Hryb, Miłosz Żydek i Mateusz Ostaszewski przerwali treningi. Do kadry pierwszego zespołu zostali przesunięci juniorzy: Bartosz Pudło, Jakub Mrozowski, Krystian Kosiński i Aleksander Ligęzka. Z poza juniorów pierwszą drużynę zasilił Dayron Gongora Valdes, który poprzednio bronił barw Igrosa Krasnobród. Celem drużyny Bartosza Zołotara i Dawida Łapy jest utrzymanie miejsce w bezpiecznej środkowej strefie tabeli. Mimo sporych osłabień, pozytywne wyniki sparingów udowadniają, że z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość.

W meczach kontrolnych trener Bartosz Zołotar skorzystał z usług 23 zawodników, z czego we wszystkich sparingach wystąpili Dawid Rokita, Kamil Rokita, Aleksander Ligęzka i Jakub Mrozowski. Następnie 5 występów zaliczyli: Grzegorz Ostaszewski, Tomasz Nalepka, Mateusz Stańczyk, Marcin Janus, Kamil Machnik, Sebastian Wanat, Sebastian Kitrys i Piotr Pyskaty.

  • 4 mecze – Łukasz Psioda, Łukasz Stefanik, Sławomir Smagacz

  • 3 mecze – Damian Socha, Bartosz Pudło,

  • 2 mecze – Bartosz Darłak, Adrian Brzostowski, Krystian Kosiński,

  • 1 mecz – Konrad Lamparty, Knych