Pewne zwycięstwo Igloopolu na zakończenie rozgrywek

Chemik Pustków – Igloopol Dębica 0:3 (0:3)


0:1 Pisarek 19 min.

0:2 Brzostowski 22 min.

0:3 Hendzel 30 min.


Igloopol:
Psioda – Hendzel (60.Wójcik), Sujdak, Chmiel, Mitręga, Skarbek, Syguła (60.Mitan), Surdyka (55.Dzięgiel), Socha, Brzostowski (55.Więcek), Pisarek

 

Wczoraj zakończyła rozgrywki V liga dębicka. Wiadomo źe juź wcześniej awans do IV ligi zapewnił sobie Igloopol Dębica. Z goryczą degradacji muszą pogodzić się  Piast Wadowice Górne, Strzelec Frysztak, Jutrzenka Ławnica i Kaskada Kamionka. Spadek mogą zaliczyć równieź piłkarze Pogórza Wielopola Skrzyńskiego, wypadku gdyby któraś druźyna z naszego regionu spadła z III ligi do IV. W ostatnim meczu sezonu Igloopol odniósł pewne zwycięstwo nad Chemikiem w Pustkowie, pokonując gospodarzy 3:0. Wynik meczu został ustalony juź do przerwy i był najniźszym wymiarem kary jaką miejscowi zapłacili w tym spotkaniu.

Pierwszą grożną akcję „morsy” przeprowadziły w 5 minucie,  kiedy po centrze z prawej strony boiska Skarbek strzelał z woleja nad poprzeczką. W 9 min. uderzenie z dystansu Syguły broni Kochan. Dwie minuty póżniej akcja Sochy z Surdyką piłkę dostaje Brzostowski, który przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem. W 15 min. na indywidualną akcję decyduje się Pisarek, jednak jego strzał z szesnastki w efektowny sposób broni Kochan. Cztery minuty póżniej bramkarz Chemika nie miał juź nic do powiedzenia,  kiedy to prostopadłe podanie Sochy na bramkę zamienił Pisarek. Po stracie gola Chemik próbuje zagrozić bramce Psiody, jednak nasz bramkarz „przeczytał” ta akcję i interwencją na przedpolu zaźegnał niebezpieczeństwo. W 22 minucie jest juź 2:0 po bramce Brzostowskiego, asystę przy tym golu zaliczył Surdyka. W 25 min. najgrożniejsza akcję w meczu przeprowadził Chemik, lewa strona uciekł naszym zawodnikom Czerkies, wrzucił piłkę w pole karne, a Kulig z 5 metrów głowa minimalnie przestrzelił. W 30 min. na atomowy strzał z 30 metrów zdecydował się Hendzel, po którego uderzeniu wylądował pod poprzeczką świątyni Kochana. Igloopol ma zdecydowana przewagę, nasi piłkarze co chwila atakują bramkę Chemika. W 35 min. Brzostowski strzela z linii pola karnego tuź obok słupka.

 

Dwie minuty póżniej składna akcja Igloopolu, piłkę na prawej stronie przejął Syguła, zagrał ją do „Pisara”, który znalazł w polu karnym Skarbka, jednak ten z kilku metrów pudłuje. Po minucie ponowna akcja Igloopolu, Brzostowski wycofuje piłkę przed szesnastkę , strzał Syguły z 25 metrów Kochan z trudem przenosi nad poprzeczką.


W 42 min. gospodarze próbują kontratakować, jednak Czerkies mija się z piłką i okazje na bramkę honorową diabli biorą. Tuź przed przerwą centra Skarbka, z piłka mija się Hendzel, a Brzostowski strzela niecelnie


Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, Igloopol atakuje a Chemik sporadycznie próbuje kontrować. W 50 min. na rajd lewą strona decyduje się Mitręga, wrzuca piłkę wzdłuź bramki, lecz nikt nie dołoźył nogi bo mogłoby być 4:0. Około 58 min. arbiter dyktuje rzut wolny z 25 metrów dla Chemika, po którym Psioda miał okazje zaprezentować swoje umiejętności. W 70 min. uderzenie Chmiela z dystansu, piłka przelatuje obok słupka. Trzy minuty póżniej Psioda na przedpolu kasuje grożną akcję gospodarzy. W 80 min. Kochan w sytuacji sam na sam wygarnia z pod nóg piłkę Pisarkowi. Trzy minuty przed końcowym gwizdkiem Pisarek strzela kolejnego gola, jednak arbiter odgwizduje spalonego, a po kilku minutach kończy mecz. I tak po roku banicji w V lidze, Igloopol ponownie będziemy mogli oglądać na czwartoligowych boiskach.