Nordpol Cup dla Igloopolu

Bieźący weekend upłynął pod znakiem znaczących sukcesów odnoszonych przez młodych adeptów sztuki piłkarskiej LKS Igloopol Dębica. W dniu wczorajszym "Morsiki" wygrały w Krakowie imprezę popd nazwą Bronowianka Cup, zaś dzisiaj podopieczni tenerów Przemysława Wiszyńskiego i Grzegorza Persaka na własnych obiektach nie dali szans rywalom w "Halowym Turnieju Chłopców z rocznika 1999 i młodszych", którego głównym sponsorem była Nordpol Polska sp. z o.o. w Pilżnie.

Zdjęcia

W turnieju wzięło udział 12 zespołów, w tym dwie druźyny gospodarzy. W meczach grupowych pierwszy zespół "Morsów" ograł kolejno Chemika Pustków (1:0), Glinika Gorlice (1:0), Stal Mielec (3:0), Koronę Kielce (3:2) i Resovię (2:0), zaś druga druźyna Igloopolu pokonała BKS Lublin (2:1) i Karpaty Krosno (3:0 wo), ulegając jednakźe Tarnovii (0:2), Sandecji (0:4) i Orłom Rzeszów (0:2). W meczach półfinałowych Igloopol pokonał Sandecję 1:0, zaś Tarnovia wygrała z Koroną Kielce 2:0, a w finale gospodarze okazali się skuteczniejsi i po zwycięstwie nad tarnowianami 1:0 triumfowali w turnieju.

Pomysł rozegrania turnieju dla tak młodych chopców okazał się zatem strzałem w dziesiątkę, patrząc zarówno od strony sportowej jak teź organizacyjnej. Szczególne podziękowania złoźyć naleźy na ręce prezesa sponsora tytularnego Nordpol Polska sp. z o.o. Pawła Kudłacza, a obecność na trybunach przedstawicieli dębickich władz na czele z Burmistrzem Pawłem Wolickim pozwala mieć nadzieję na ściślejszą współpracę Miasta i LKS Igloopol na polu szkolenia młodych piłkarzy wywodzących się z Dębicy.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1.Igloopol I Dębica

2.Tarnovia Tarnów

3.Sandecja Nowy Sącz

4.Korona Kielce

5.Orły Rzeszów

6.Chemik Pustków

7.Glinik Gorlice

8.Igloopol II Dębica

9.Stal Mielec

10.BKS Lublin

11.Resovia Rzeszów

12.Karpaty Krosno

Nagrody indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Mateusz Bieniek (Sandecja)

Najlepszy strzelec: Aleksander Drobot (Igloopol) – 9 goli

Najlepszy bramkarz: Jakub Kowalski (Igloopol)

Barwy Igloopolu (dwie druźyny) reprezentowali: Borowiec Michał, Kowalski Jakub, Odolczyk Jakub, Ligęzka Aleksander, Bieszczad Filip, Drobot Aleksander, Barszcz Patryk, Wlazło Amadeusz, Persak Jakub, Teodorczyk Albert, Pierzchała Patryk, Baran Filip, Dybowski Krystian, Florek Filip, Syniec Przemysław, Strzałka Jakub, Kaczor Kacper, Siembida Hubert, Ciołek Bartosz, Ciszek Patryk, Tułacz Paweł.

Żródło: własne