Oficjalna strona Igloopolu Dębica

Nowe boiska - prace trwają.

Napisane 26.03.2014 18:23 przez Marcin , Wyświetleń: 2819
Źródło: własne
  W sobotę zakończył się pierwszy etap budowy nowych boisk dla Szkółki Piłkarskiej Igloopol polegający na przygotowaniu terenu pod właściwe prace związane z sianiem trawy i pielęgnacją nowej murawy.
Przypomnijmy, że prace wstępne polegały na poszerzeniu terenu przy pomocy ciężkiego sprzętu, nawiezieniu kilku wywrotek ziemi i wstępnym plantowaniu. Cały nowy teren został ostatecznie ubity i wyrównany przez 11 tonowy walec.
O kolejne plany związane z budową poprosiliśmy Piotra Drobota głównego koordynatora ds. szkolenia młodzieży w Igloopolu.
- Teren został przygotowany do tego by poważnie myśleć o sadzeniu trawy. Poprosiliśmy o konsultacje fachowca w tej dziedzinie, który oprócz tego, że zbadał jakoś gleby i wytłumaczył jakie prace będą konieczne to dokonał też wstępnych pomiarów i zrobił kosztorys. Nie ukrywam, że przedstawiona wycena nie jest mała. Dlatego zarząd zastanawia się czy nie lepszym pomysłem będzie zakupienie właściwego sprzętu przez klub i samodzielne wykonanie wymaganych prac. Sprzęt pozostałby w klubie i służył przez lata. To jest inwestycja, która z pewnością się zwróci.
Jak już powiedziałem koszt jest spory, ale cały czas myślimy o przyszłości i właściwym szkoleniu. Nowe boiska to nie tylko konieczność w obecnej sytuacji. Dysponujemy tak dużą ilością grup ( 11- przyp.red. ), że czasem brakuje po prostu miejsca do treningu, czy rozegrania meczy ligowych ( Igloopol posiada 6 drużn grających we wszystkich rozgrywkach mistrzowskich podkarpackich lig młodzieżowych – przyp.red. ). Ważna też jest jakość posiadanych boisk. Niestety nie da się właściwie trenować na błocie lub gdy nie możesz właściwie ocenić lotu piłki, która zmienia kierunek na każdej kępce trawy. 
 
Boiska powstaną na terenie przylegającym do głównego stadionu na tzw. ''poletku'' ( pierwotnie w planach budowy stadionu miała znajdować się tam trybuna główna, która ze względu na brak funduszy nigdy jednak nie powstała ).  
Tagi: Główne newsy , Informacje

Podobne publikacje

Zaloguj się aby dodać swój komentarz.

Komentarze (4)

moniek
  • Komentarzy: 34
Wtopa 1-0 :O
Marcin
  • Komentarzy: 82
  • Newsów: 123
Ok. Być może określenie ''budowa'' jest zbyt wielka, bo nie było prac typowo ziemnych, bo i to nie będzie '' Camp nou''. Drenaż na takie boiska nie jest konieczny , pomijając już koszty :) Ale pamiętajmy, że tam była zwykła łąka ( od jakiegoś czasu koszona w miarę regularnie, a zrobienie z tego murawy piłkarskiej wymaga sporo nakładu pracy. Na bocznym chyba tez nie ma drenażu ( choć mogę się mylić ) a basenu nie ma, więc nie przesadzajmy. Zresztą Fanatyku nie zachowuj się jak typowy Polak, który widzi tylko i wyłącznie wszystko w czarnych kolorach. Trochę optymizmu. Patrząc na zmiany w klubie w ciągu ostatnich kilku lat to kiedy tutaj działo się coś takiego?
Zdjęcie aktualne z dnia pracy walca...normalnie walce po łąkach nie jeżdżą ;)
Marcin
  • Komentarzy: 82
  • Newsów: 123
Walec nie wjechał na płytę główną, bo tak ciężki sprzęt mógłby podobno uszkodzić drenaż.
Nie do końca rozumiem Twoje pytanie odnośnie budowy boisk, ale skoro sie buduje to chyba można :)
KML
  • Komentarzy: 1
Jak już był walec to mógł wjechać na główną płytę bo równa to ona nie jest.
I można to tak budować boiska na terenie "tylko nam udostępnianym przez miasto"?

Komantarze Facebook (bez logowania na stronie)

NASTĘPNY

Sokół Nisko
Sokół Nisko
-
Igloopol Dębica
Igloopol Dębica
26.09.2020 15:00

POPRZEDNI

Igloopol Dębica
Igloopol Dębica
-
Wisłok Wiśniowa
Wisłok Wiśniowa
Wynik: 0 - 0
Stań murem za naszymi

KALENDARZ

REKLAMA

Śnieżka          GKrusz          SpedFarb         
Domy Pasywne AS          Centrum Rachunkowo-Podatkowe Jolanta Gajos          MatSport         
RzeSport         
© 2020 www.igloopol.info 2003/2020. Wszelkie prawa zastrzeżone. \  Polityka prywatności \  Mapa portalu.
IT-Luk \ Bicluc.net \ Ogłoszenia Dębica