Igloopol Dębica - Sokół Kolbuszowa Dolna 3:2 (0:0)

Napisane 06.10.2019 18:15 przez Piotr , Wyświetleń: 1629

Igloopol Dębica – Sokół Kolbuszowa Dolna 3:2 (0:0)

2:2 P. Nalepka (85)

3:2 Socha (90)

Igloopol: Psioda – Ligęzka, Socha, Stefanik – Syguła, T. Nalepka (83 Pyskaty), Obłoza (90+2 Ochab), K. Rokita (78 Janus), Stańczyk (83 D. Rokita) – Zaskalski (87 Dziewit), P. Nalepka.

Sokół: Kozioł – Wójcik, Gorzelany, B. Karkut, Aab – Miśko, Sroka, Kołacz, Ilnytskyi, Płudowski (75 Serwon) – Wilk (71 Adranowicz).

Możemy odetchnąć z ulgą. Seria 6 meczów bez zwycięstwa dobiegła końca. Piłkarze Igloopolu pokazali olbrzymi charakter i wolę walki. Wydarli z gardła zwycięstwo Sokołowi, który na kwadrans przed końcem meczu prowadził 2:1.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od badania sił i nieśmiałych prób konstruowania akcji ofensywnych. Bliżej zdobycia bramki byli goście, ale po strzale Michała Płudowskiego Łukasz Psioda skutecznie strzał wybronił. Prawdziwe piłkarskie widowisko rozpoczęło się po przerwie. Z trybun na przemian słychać było to radość to jęk zawodu. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze po strzale z rzutu karnego Łukasza Stefanika. Piłkarze Sokoła nie mieli zamiaru się poddawać, ruszyli do zdecydowanych ataków. Po trzech składnie wyprowadzonych kontrach i mało zdecydowanej reakcji dębickich obrońców goście zdołali strzelić dwie bramki. Ostatnie 10 minut należało jednak do Igloopolu. Po podaniu Jakuba Zaskalskiego, Przemysław Nalepka precyzyjnym strzałem przy asyście obrońcy umieścił piłkę w siatce. Po chwili gospodarze egzekwowali rzut wolny z prawej strefy boiska. Bezpańska piłka przeleciała tuż obok niezdecydowanego bramkarza gości, trafiła pod nogi Damiana Sochy i stoper Igloopolu zapewnił biało-niebieskim zwycięstwo ! To niezwykle cenne zwycięstwo pozwoliło piłkarzom odzyskać wiarę we własne możliwości. Liczymy na to, że w spotkaniu z niżej notowanym rywalem w Stalowej Woli wrócimy do Dębicy w dobrych humorach.

Sobotnie zmagania naszych piłkarzy oglądał z wysokości trybun Pan Dariusz Goliasz z Katowic wraz z małżonką, właściciel kanału na Youtube „na bramkepl.”, który odwiedził Dębice specjalnie na nasze zaproszenie. Na wyżej wymienionym kanale można obejrzeć serię programów poświęconych byłym ekstraklasowiczom. Następny odcinek będzie poświęcony naszemu Igloopolowi !