Garść statystyk po rundzie jesiennej

Po rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 IV ligi podkarpackiej, podopieczni Bartosza Zołotara i Dawida Łapy zajmują 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów. Biało – niebiescy odnieśli 8 zwycięstw, 2 spotkania zakończyły się remisem, a komplet punktów w 7 spotkaniach przypadło przeciwnikom. Piłkarze Igloopolu na koniec rundy jesiennej zanotowali dodatni bilans bramkowy 32-30. Zdecydowanie więcej punktów, bo aż 17 zdobyli na własnym stadionie przy ulicy Piłsudskiego, notując również dodatni bilans bramkowy 16-13. Dużo gorzej wyglądała gra popularnych „Morsów” w meczach wyjazdowych. Tylko 9 zdobytych punktów i aż 4 porażki, oraz ujemny bilans bramkowy 16-17.

Najlepszym strzelcem Igloopolu okazał się Przemysław Nalepka z 5 golami na koncie. Na dalszych miejscach znaleźli się:
Łukasz Stefanik – 4 bramki (wszystkie po rzutach karnych)
Dawid Jezuit – 1 bramka

Z pośród 24 piłkarzy Igloopolu, którzy wystąpili w rozgrywkach ligowych rundy jesiennej najwięcej minut na boisku spędzili kolejno:
Ligęzka – 1

Statystycznie najskuteczniejszym zawodnikiem Igloopolu w stosunku do spędzonych minut na boisku był Kamil Rokita, który strzelał bramki co 256 minut. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji znalazł się Przemysław Nalepka (270 minut), a na trzecim Łukasz Stefanik (371 minut). Najstarszym strzelcem bramki był Damian Socha (35 lat), a najmłodszym strzelcem okazał się Mateusz Stańczyk (17 lat).

Napisane przez: Łukasz dnia 02.01.2019 22:03