Igloopol Dębica – Wisłoka Dębica 1:0 (1:0)

Igloopol: Kaczor Patryk - Świętoń Kamil, Zapór Krystian, Kędzior Patryk, Czerwiec Szymon (63. Syniec Przemysław), Janus Marcin (57. Manzo Luigi), Lamparty Konrad, Nalepka Przemysław, Bielański Jakub, Żydek Miłosz (90 Godek), Bielański Filip

Wisłoka: Dybski - Cesarz, Durał, Gawle (65. Haracz), Konsur (75. Puszkin), Łękawa (55. Sarama), Pudło, Wadas, Wilczyński, Zięba, Żurek (60. Zboch)

Bramki: Przemysław Nalepka 45'

Żółte kartki: Bieliński, Czerwiec, Syniec - Pudło, Żurek, Łękawa, Cesarz

Sędzia: Tomasz Jagieła (Krosno)

Zwycięstwem Igloopolu Dębica 1:0 nad Wisłoką Dębica zakończyły się wiosenne derby Dębicy juniorów starszych. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w ostatniej minucie pierwszej połowy Przemysław Nalepka. Była to już druga wygrana Igloopolu w tym sezonie z lokalnym rywalem, na jesień podopieczni Józefa Stefanika pokonali na Parkowej Wisłokę 5:3.
Igloopol odniósł skromne zwycięstwo, ale jak najbardziej zasłużone, biało – niebiescy dyktowali warunki gry praktycznie przez cały mecz. Sporadyczne akcje Wisłoki rozbijane były jeszcze przed szesnastką gospodarzy. Wynik meczu mógł być wyższy, ale gości od utraty bramki dwukrotnie ratował słupek, a raz poprzeczka. Jak to zwykle w meczach derbowych bywa, zawodnicy walczyli z wielką determinacją, aż kości trzeszczały na boisku, prowadzący zawody arbiter siedmiokrotnie napominał żółtym kartonikiem młodych piłkarzy, na szczęście obyło się bez czerwonych kartek.

Po trzynastu kolejkach Igloopol z dorobkiem 31 pkt. Zajmuje 3 miejsce w tabeli, tracąc do Ekoballu Sanok 5 pkt, a do Resovii Rzeszów 4 punkty. Natomiast Wisłoka z zaledwie 4 punktami na koncie jest czerwona latarnią tabeli i będzie się broniła przed spadkiem do II Ligi Podkarpackiej.

Juniorzy młodsi rozgrywali swój mecz w Sędziszowie Małopolskim gdzie zremisowali 2:2 z miejscową Lechią.

Napisane przez: Łukasz dnia 03.04.2016 20:16