Najmłodsi piłkarze zagrają w międzynarodowym turnieju o puchar rzeszowskich Orłów

Młodzi zawodnicy z całej Polski, a takźe z zagranicy zmierzą się w dziesiątym międzynarodowym turnieju dzieci i młodzieźy o puchar rzeszowskich Orłów.

Rywalizacja zostanie rozpoczęta juź w ten weekend i odbywać będzie się jednocześnie w czterech halach: w Kielnarowej (w sobotę roczniki 1991-92; w niedzielę rocznik 93), w Tyczynie (sobota: 94; niedziela: 95) oraz w Rzeszowie przy ul. Miłocińskiej (sobota: 96; niedziela: 99 i młodsi) i Lwowskiej (sobota: 98 i niedziela: 97) – wszystkie turnieje odbędą się od godz. 8.30. Rywalizacja najmłodszych (roczniki 2000, 2001 oraz 2002 i młodsi) odbędzie się dodatkowo w dniu 23 stycznia.

W kaźdym roczniku udział weżmie po 10-12 druźyn. Organizatorzy przewidują grubo ponad 1000 młodych adeptów piłki noźnej.

– Do turnieju zgłosiło się juź ponad 100 druźyn z Polski i Słowacji. To jedna z największych imprez halowych dla dzieci w Polsce – mówił jeszcze we wtorek Janusz Kozicki, jeden z organizatorów.

Wśród zaproszonych znalazły się m.in. słowacki Agro Milk Preśov, KSZO Ostrowiec, Sandecja Nowy Sącz, GKS Katowice, SMS Łódż, a takźe druźyn z regionu: Stal, Resovia i Orły Rzeszów, Stal Stalowa Wola, Igloopol czy Kolbuszowianka. Dla najlepszych druźyn organizatorzy przygotowali pamiątkowe puchary; nagrody otrzymają takźe najlepszy strzelec, zawodnik i bramkarz.


Patronat nad turniejem objęli:
– Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc
– Marszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński
– Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski
– Burmistrz Tyczyna Kazimierz Szczepański

Sponsorzy:
Gazownia Rzeszowska
Profi- Sport
Orły Rzeszów i pozostali w trakcie realizacji.

W sprawach organizacyjnych informacji udziela J. Kozicki (tel. 691 842 341).

 

Żródło: www.nowiny24.pl