Najbliższy rywal – Błękitni Ropczyce

 

 

W najbliższą sobotę na stadionie Błękitnych w Ropczycach o godzinie 17:00 – 25 starcie obydwu jedenastek.

Piłkarze dębickiego Igloopolu rozgrywają mecze przeciwko Błękitnym Ropczyce regularnie od 2004 roku. Dotychczas zmierzyli się w 12 sezonach (8 sezonów na szczeblu IV – ligowym i 4 sezony na szczeblu klasy okręgowej). Biorąc pod uwagę wszystkie mecze pomiędzy tymi zespołami biało-niebiescy posiadają korzystniejszy bilans. 12-krotnie wychodzili zwycięsko z tych potyczek, 3 – krotnie padał remis, a 9 – krotnie musieli uznać wyższość piłkarzy Błękitnych. W meczach u siebie dębiczanie odnieśli 7 zwycięstw, 1 remis i 4 porażki, a w meczach wyjazdowych 5 zwycięstw 2 remisy i 5 porażek. Bilans bramkowy również mamy korzystny 35-32.

Pierwszą historyczną bramkę przeciwko Błękitnym w Ropczycach zdobył Waldemar Urban w 2004 roku. Natomiast ostatni pojedynek pomiędzy tymi zespołami zakończył się sromotną porażką Igloopolu w zeszłym sezonie 0:5.

W obecnym sezonie piłkarze Błękitnych po 7 kolejkach plasują się na 12 miejscu w tabeli z dorobkiem 8 punktów, mając 4 oczka straty do zespołu Igloopolu. Jak podkreślał w wywiadzie trener Igloopolu Bartosz Zołotar, możliwości Błękitnych na pewno przewyższają dotychczasowy dorobek punktowy, więc z pewnością nasz zespół nie jedzie do Ropczyc w roli zdecydowanego faworyta. Przypomnijmy, że w drużynie Błękitnych wiodącymi zawodnikami są: Kamil Świętoń, Bartosz Darłak i Grzegorz Flasza, którzy w przeszłości bronili barw Igloopolu.