Lider zatrzymany. Stadion Igloopolu pozostaje niezdobytym bastionem !

 

Igloopol Dębica – Watkem Korona Bendiks Rzeszów 0:0

Igloopol: Psioda – Stefanik, Socha, T. Nalepka, Cyran – Syguła, Obłoza, Janus, K. Rokita (77 Zaskalski), D. Rokita (89 Stańczyk) – P. Nalepka.

Korona: Pawlus – Dziedzic, Kocój, Sivyi, Padiasek – Maślany, Skiba, Karwacki (79 Bober), Przybyło (88 Kuca) – Jędryas (75 Bigus), Walat.

    Piłkarze Igloopolu zatrzymali rozpędzonego lidera z Rzeszowa. Będący faworytem w tym meczu zawodnicy Korony postawili dębiczanom wysoko poprzeczkę, ale podopieczni Bartosza Zołotara umiejętnie przeszkadzali rywalom w konstruowaniu akcji ofensywnych. Sporo pracy i serca w te dokonania włożyli pomocnicy Igloopolu Dawid Obłoza i Marcin Janus, którzy zaliczyli dużą ilość odbioru piłek w środkowej strefie boiska. Dostępu do własnej bramki pilnowali również obrońcy, zwłaszcza Damian Socha i Tomasz Nalepka, którzy ratowali zespół przed utratą goli. Damian Socha w pierwszej połowie, a Tomasz Nalepka po zmianie stron. Gra Igloopolu nie ograniczała się jedynie do przeszkadzania rywalom, a po odbiorach piłki gospodarze próbowali kontratakować, jednak goście doskonale ustawiali się w obronie. Dębiczanie stwarzali zagrożenie pod bramką Korony również po stałych fragmentach gry. Z bezbramkowego remisu można się jednak cieszyć, plan minimum założony przed meczem został zrealizowany. Igloopol pozostaje niepokonaną drużyną własnym boisku, poza tym po 15 kolejkach zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji ilości remisów – 8.

     Do zakończenia rundy jesiennej pozostały 2 spotkania, trudne wyjazdowe z wiceliderem KS Wiązownicą i na własnym boisku z teoretyczne łatwiejszym rywalem – Ekoballem Sanok. W tabeli poza liderującą dwoma zespołami z czołówki, panuje ogromny ścisk. Różnica pomiędzy trzecimi w tabeli rezerwami Stali Mielec, a dziesiątą Polonią Przemyśl wynosi zaledwie 3 punkty. Biało-niebiescy z dorobkiem 23 punktów, mają nadal szanse na wskoczenie na pudło. Liczymy na to, że piłkarze staną na wysokości zadania, powalczą o ligowe punkty w końcowych dwóch meczach i wskoczą na prestiżowe trzecie miejsce w lidze.