Informacje przed sezonem

Od 8 sierpnia do 11 listopada potrwa jesienna runda spotkań na IV-ligowych boiskach

Trzy tygodnie pozostały do inauguracji jesiennej rundy spotkań w IV lidze. W ubiegłym tygodniu na spotkaniu w Boguchwale, przedstawiciele klubów uzgodnili terminarz oraz godziny meczów jesiennej rundy. Mogą w nim zajść jeszcze pewne zmiany, które związane są z ewentualnym wycofaniem się z IV-ligowych rozgrywek Budo-Instalu Turbii. Oprócz ostatniej kolejki, wszystkie pozostałe mecze będą rozgrywane w weekendy.

– Na spotkaniu zjawili się przedstawiciele 14 klubów. Zabrakło tylko wysłanników Budo Instalu Turbii i Strumyka Malawa. Czekamy z niecierpliwością na decyzję klubu z Turbii w sprawie jego gry w IV lidze. To właśnie ten klub oraz innego beniaminka, Wisłoka Wiśniowa czeka najwięcej pracy z przystosowaniem obiektów do IV-ligowych wymogów. Mam jednak nadzieję, źe zdąźą oni z realizacją zadań, które zaleciła im komisja licencyjna. Myślę, źe pozostałe kluby nie będą miały większych problemów z otrzymaniem licencji – mówi prezes Podkarpackiego Związku Piłki Noźnej, Kazimierz Greń. Oprócz klubów z Wiśniowej i Turbii, jak na razie licencji nie otrzymała równieź Źurawianka oraz Partyzant Targowiska.

Bez grania w środy

Zgodnie z sugestią większości klubów, w jesiennej rundzie kolejki rozgrywane będą głównie w weekendy. Wyjątkiem jest tylko ostatnia seria gier, która zaplanowana została na 11 listopada (środa). Niewykluczone jednak, źe część spotkań ostatniej kolejki zostanie przełoźona na 14 lub 15 listopada. – Cieszymy się, źe ominie nas granie w środy. Było ono bardzo uciąźliwe dla zawodników, którzy oprócz tego źe grają w piłkę, takźe pracują zawodowo. Grając w środę musieli oni się urywać z pracy. Równieź z punktu widzenie kibica gra w weekendy jest lepsza. Zawsze jest tak, źe podczas weekendów jest lepsza frekwencja na stadionach niź w dni robocze – mówiła niemal większość działaczy klubów IV ligi.

Godziny do ustalenia

Oprócz terminów znana jest równieź większość godzin, w których rozpoczną się dane mecze. Wyjątkiem są pojedynki rozgrywane na stadionie w Dębicy (Igloopol), Przemyślu (Polonia) i Przeworsku (Orzeł). Wiąźe się to z koniecznością dostosowania terminarza seniorów do rozgrywek juniorskich oraz sugestiami policji, dotyczącymi terminu i godziny rozgrywania danego meczu.

Terminarz I kolejki (8 – 9 sierpnia): Pogoń Leźajsk – Polonia Przemyśl (s. 14), Błękitni Ropczyce – Źurawianka (s. 17), JKS Jarosław – Wisłok Wiśniowa (s. 17), MKS Kańczuga – Sokół Nisko (n. 14), Kolbuszowianka – Partyzant Targowiska (n. 17), Igloopol Dębica – KS Zaczernie, Budo Instal Turbia – Strumyk Malawa i Orzeł Przeworsk – Rzemieślnik Pilzno (dzień i godzina meczów na razie nie ustalona).

żródło: Super Nowości