IGLOOPOL Dębica – Błękitni Ropczyce 4:0 (1:0)

1:0 Micek 44 min.

2:0 Pisarek 50 min.

3:0 Micek 90 min.

4:0 Więcek 90 + 3 min.

Igloopol: Flasza – Chmiel, Sujdak, Brzostowski, Stefanik, Machnik (Dymek 65 min), Micek, Kucharski, Madura (Dzięgiel 78 min), Ferenc (Siwula 75 min), Pisarek (Więcek 88 min)

Zdjęcia

Tak jak w imponującym stylu piłkarze Igloopolu rozpoczęli sezon deklasują na wyjeżdzie Czarnych Jasło, podobnie w dzisiejszym meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej Igloopol nie dał źadnych szans gościom z Ropczyc.

Pierwsza połowa nie zapowiadała pogromu Błękitnych, którzy po około kwadransie dominacji gospodarzy coraz śmielej zaczęli atakować bramkę Grzegorza Flaszy, a pomiędzy 30 a 40 minutą gra toczyła się w zasadzie wyłącznie na połowie Morsów. Dębiczanie ostudzili jednak dosyć szybko zapał gości, gdy po rzucie wolnym i zamieszaniu podbramkowym najczujniejszy w polu bramkowym okazał się kapitan biało-niebieskich Paweł Micek.

Po przerwie przewaga Igloopolu nie podlegała juź źadnej dyskusji, a pod bramką gości raz po raz dochodziło do sytuacji strzeleckich. O ile w 46 i 47 min. kolejno Pisarek i Ferenc nie wykorzystali swoich szans, to w 50 min. po błędzie bramkarza Błękitnych Pisarek "wprowadził" piłkę do bramki. Dwie ostatnie bramki to konsekwencja składnych kontrataków dębiczan, którzy w kaźdym elemencie gry przewyźszali rywali, a szczególne gratulacje naleźą się Rafałowi Więckowi, który strzelił dzisiaj swoją pierwszą bramkę w ligowym meczu seniorów.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Igloopol zakończył rundę jesienną z dorobkiem 23 pkt (bramki 15-13), co zapewni Morsom przezimowanie na najprawdopodobniej 6 lokacie, chyba źe JKS Jarosław przegra swój ostatni mecz z Czuwajem Przemyśl, co da Igloopolowi awans na 5 miejsce.

Inne wyniki XV kolejki:

Siarka Tarnobrzeg – Lechia Sędziszów 1:0

Stal Sanok – Rzemieślnik Pilzno 0:1

Polonia Przemyśl – Zryw Dzikowiec 5:2

Gamrat-Czarni Jasło – Kolbuszowianka 3:1

Źurawianka – Strumyk Malawa 2:4

Pogoń Leźajsk – Sokół Nisko 1:1