Dużo grania w sobotę

W sobotę nasze drużyny rozegrały swoje mecze sparingowe. Wyniki nie powalają ale to dopiero okres przygotowawczy.

Pierwsi rozpoczęli piłkarze z drugiej drużyny o godzinie 10 podejmowali Atut Podborze z którym przegrali 0:1.

Igloopol Dębica – Atut Podborze 0:1 (0:0)

Dużo działo się w meczu dwóch drużyn aspirujących do grania w klasie okręgowej w następnym sezonie. Pomimo padającego deszczu spotkanie toczyło się w niezłym tempie. Pierwsza połowa to dominacja naszych młodych zawodników, brakowało chłodnej głowy i konkretów w polu karnym. Druga połowa to lepsza gra gości, więcej sytuacji bramkowych. Po składnej akcji z prawej strony zawodnik Atutu wykorzystał szansę i mecz zakończył się wynikiem 0-1.

O 14:00 rozpoczął się mecz sparingowy seniorów, którzy podejmowali Pogoń Leżajsk. Pomimo ambitnej gry do przodu nie zobaczyliśmy bramek w tym meczu. Pogoń Leżajsk, na co dzień występująca w klasie okręgowej, zaprezentowała się bardzo solidnie i nie pozwoliła na utratę gola.

Igloopol Dębica – Pogoń Leżajsk 0:0 (0:0)

Igloopol: Maciąg – Leśniak, Dulio, Testowany, Peda, Stefanik, Testowany, Buda, Testowany, Cyganowski, Okoń oraz Mosur, Dzióbak, Jaszcz, Testowany

Po kilku meczach z dużą ilością bramek przyszedł moment całkowitego ich braku. Wyjątkowo nic nie chciało wejść do bramki Pogoni pomimo licznych prób.

CLJ: Sandecja Nowy Sącz – Igloopol Dębica 2:2 (2:1)

Bramki: Hatalski, Surmiak

Igloopol: Sroka – Adamski, Jurkiewicz, Siedlecki, Ciskał, Smoła, Gawle, Gujda, Kurek, Surmiak, Hatalski zagrali również: Hołda, Susz, Pyrcioch, Piskadło, Sok, Kolman.

Kolejny mecz sparingowy to przygotowania drużyny CLJ do ligi – tym razem wybrali się do Stróż aby zagrać z ligowym rywalem Sandecją Nowy Sącz.

Po meczu trener Łukasz Jamróg powiedział: Był to kolejny mecz kontrolny przed rundą rewanżową w Centralnej Lidze Juniorów. Po dzisiejszym spotkaniu mamy spory materiał do analizy meczowej. Mieliśmy dużo momentów dobrej i skutecznej gry, co przekładało się na sytuację bramkowe, których niestety nie wykorzystaliśmy. Popełniliśmy również dzisiaj dużo prostych indywidualnych błędów, po których w dość łatwy sposób straciliśmy bramki. Pozytywnie w tym spotkaniu oceniam budowanie gry całego zespołu oraz realizację zadań nad którymi pracowaliśmy w całym mikro cyklu treningowym.

Ostatni tego dnia grali juniorzy starsi z swoimi rówieśnikami z Niecieczy. Mecz nie poszedł po ich myśli i przegrali 6:1. Honorową bramkę zdobył Smoczyński.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Igloopol Dębica 6:1

Kolejne mecze sparingowe już w najbliższy weekend.