Do trzech razy sztuka

W najbliźszą środę o godz.17.00 rozegrana zostanie zaległa kolejka spotkań, która w dniach 21-22 marca nie doszła do skutku z uwagi na opady śniegu, a w dniu 15 kwietnia z powodu ogłoszonej źałoby narodowej. Igloopol wyjeźdźa na spotkanie do Kolbuszowej, gdzie o punkty nie będzie łatwo, poniewaź gospodarze w obecnym sezonie prezentują się nadspodziewanie dobrze, zwłaszcza na swoim stadionie. Dość powiedzieć, źe Kolbuszowianka wygrała aź 7 meczy u siebie, zanotowała dwa remisy (z Polonią Przemyśl i Błękitnymi Ropczyce) i tylko w ostatnim pojedynku z Siarką poniosła jedyną poraźkę. Niekwestionowaną pozycję w Kolbuszowiance ma napastnik Robert Szalony, który w bieźących rozgrywkach strzelił ponad połowę bramek dla swojej druźyny (14 goli).

Powyźsze nie oznacza, źe Morsy stoją na straconej pozycji, bo pokazywali juź obecnym sezonie źe na wyjazdach z mocnymi rywalami grać potrafią (remisy ze Stalą Sanok, Polonią Przemyśl, Siarką Tarnobrzeg, JKS Jarosław), a w przeszłości niejednokrotnie potrafili z Kolbuszowej wywieżć komplet punktów (sezony 2005/2006 i 2007/2008). Po poraźce w Źurawicy mecz w Kolbuszowej ma duźe znaczenie dla Igloopolu, który w czterech kwietniowych spotkaniach zdobył tylko jeden punkt (w Jarosławiu) ponosząc aź trzy poraźki.

Zagadką jest obecna forma Kolbuszowianki, która na wiosnę w 6 rozegranych meczach dwukrotnie wygrała (u siebie z Pogonią Leźajsk po golu w 89 min. i w ostatnim meczu z Czuwajem), notując ponadto trzy wyjazdowe remisy (w Dzikowcu, Malawie i Pilżnie) i strzelając w 6 meczach tylko 3 bramki. Po poraźce z Siarką trener Kolbuszowianki E.Sito mówił, źe z uwagi na utratę szans awansu do III ligi w pozostałych meczach stawiać będzie na młodzieź, stąd teź w środowe popołudnie moźe dojść do ciekawej konfrontacji dębiczan, mających najmłodszą ekipę w lidze, z tymi graczami z Kolbuszowej, którzy dotychczas nie mieli okazji zbyt często pojawiać się na boisku.

Runda jesienna:

Igloopol – Kolbuszowianka 0:3

Sezon 2007/2008

Igloopol – Kolbuszowianka 1:0

Kolbuszowianka – Igloopol 2:3

Sezon 2006/2007

Igloopol – Kolbuszowianka 0:1

Kolbuszowianka – Igloopol 3:0

Sezon 2005/2006

Igloopol – Kolbuszowianka 2:0

Kolbuszowianka – Igloopol 1:2

żródło: własne