Adriano nowym zawodnikiem Igloopolu

Urodzony w Kanadzie posiadający obywatelstwo portugalskie Adriano Renato Melo Chegancas podpisał kontrakt z Igloopolem. Od wiosny będzie reprezentować biało – niebieskie barwy.

Dzisiaj prezentujemy pierwszego obcokrajowca, który zasili szeregi naszej drużyny od rundy wiosennej sezonu 2022/2023. Adriano w tym roku skończy 23 lata gra na pozycji środkowego pomocnika. Swoją piłkarską przygodę rozpoczął w North Mississauga Panthers, w Polsce ostatnio występował w Chemiku Police.

Poniżej, krótka rozmowa naszej redakcji z zawodnikiem:

Gdzie zaczęła się Twoja przygoda z piłką nożną?/ Where did your football adventure begin?

Moja przygoda z piłką nożną rozpoczęła się w Kanadzie, w moim rodzinnym mieście Mississauga, Ontario w wieku około 4 lat w lokalnym klubie North Mississauga Panthers. /My football adventure began in Canada, in my home town of Mississauga, Ontario for a local club, the North Mississauga Panthers, at around 4 years old.

W jakich klubach grałeś do tej pory ? / What clubs have you played for so far?

W Kanadzie grałem dla North Mississauga Panthers, Milton Magic, Burlington SC, Sporting Academy Toronto, Rolan Classics, Berlin FA. Natomiast w Europie w
Alicante City FC, Järpens IF, Pogoń Połczyn Zdrój, Chemik Police i teraz, Igloopol Dębica.
/I have played for the North Mississauga Panthers, Milton Magic, Burlington SC, Sporting Academy Toronto, Rolan Classics, Berlin FA; In Canada.
Alicante City FC, Järpens IF, Pogon Polczyn Zdroj, Chemik Police and now, Igloopol Dębica; European clubs.

Kto jest Twoim piłkarskim idolem? / Who is your Football idol?

Moimi największymi inspiracjami w piłce nożnej są Cristiano Ronaldo, Neymar i Alphonso Davies. / My biggest inspirations in football are Cristiano Ronaldo, Neymar & Alphonso Davies.

Jaki jest Twój ulubiony klub? / What is your favourite club?

Real Madrid

Co chcesz osiągnąć w piłce nożnej? / What is your goal in football?

Moim celem w piłce nożnej jest zajść tak daleko, jak to tylko możliwe, poruszyć niebo i ziemię, doskonalić się każdego dnia i stać się najlepszym zawodnikiem, jakim mogę się stać z miłości i pasji, jaką mam do gry. Dzięki temu chcę być w stanie zadbać o rodzinę/przyjaciół, którzy mi pomogli, wspierali lub wierzyli we mnie do tej pory. / My goal in football is to take my journey as far as I can, to leave no stone unturned, improve everyday and become the best player that I can become for the love and passion that I have for the game. Through that, I want to be able to give back and take care of the family/friends close to me who have helped, supported, or believed in me along the way.

Co lubisz robić w wolnym czasie? / What do you like to do during your free time?

Lubię studiować piłkę nożną i oglądać youtube oraz podcasty na różne tematy, aby zachować ostrość umysłu. Lubię też spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną. /I like to study football and watch youtube and podcasts on various different topics to keep my mind sharp. I enjoy to spend time with friends and family also.

Pierwsze wrażenia w Igloopolu? / First impressions at Igloopol?

Czuję się naprawdę dobrze w moim nowym klubie, Igloopolu. Jestem bardzo wdzięczny za przyjęcie i wiarę, jaką okazał mi klub. Czuję, że mam już świetne relacje z kolegami z drużyny, sztabem trenerskim i zarządem, pomimo bariery językowej. Jestem dumny, że mogę dzielić boisko z moimi nowymi kolegami z drużyny i nie mogę się doczekać wspólnego sezonu. / I feel really good here at my new club, Igloopol. I am very grateful for the reception and belief the club has shown me. I feel I have a great relationship already with my teammates, coaching staff and directors, despite a language barrier. I’m proud to share a pitch with my new teammates and am looking forward to the season together.

Zaglądajcie często na stronę bo już jutro prezentacja kolejnych zawodników a w sobotę pierwszy mecz ligowy!