5:1 do przerwy nie oznacza przegranego meczu!

 

Nieszczęścia spotykają nas każdego dnia. Nie zawsze możemy temu zapobiec. Nie zawsze mamy też możliwość naprawić to co się stało. W meczu Życie vs. My nie rzadko zdarza się, że do przerwy przegrywamy 5:1 i sytuacja wydaje się beznadziejna. Bardzo wiele zależy wtedy od naszego nastawienia, naszej motywacji i wiary w ostateczne zwycięstwo. Czasem jednak wystarczy wsparcie i pomoc kolegów z drużyny.

Na boisku nigdy nie walczymy w pojedynkę. Gramy i zwyciężamy razem. Podobnie jest w życiu.

Czy podniosę jednak głowę i poszukam lepiej ustawionego partnera? Czy zdecyduję się podać do kolegi? Wygramy wszyscy? Czy też zagram samolubnie?

Na nasze podanie w meczu o życie czeka mała Gabrysia. Być może od kogoś z nas zależy czy zdobędzie zwycięskiego gola.

ZAGRAJMY DLA NIEJ I WIELU INNYCH! PODAJMY IM ŻYCIE!

 

""

„Mam na imię Gabrysia i mam 9 lat. Mieszkam z rodzicami i braciszkiem w Dębicy. W 2012 roku zachorowałam na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Leczenie przebiegało pomyślnie aż do teraz. Niedawno okazało się, że mam nawrót choroby nowotworowej, a jedynym ratunkiem dla mnie jest przeszczep szpiku. Niestety mój braciszek nie może być dawcą i potrzebuję pomocy od dawcy niespokrewnionego. Bardzo chciałabym zacząć normalnie żyć. Chodzić do szkoły, bawić się, rysować, grać na skrzypcach i przebywać z moim braciszkiem. Proszę wszystkie osoby chcące pomóc mi i innym chorym o rejestracje, jako potencjalny dawca szpiku. Bardzo proszę o pomoc. Przyjdźcie i zarejestrujcie się. Dziękuję z całego serca w imieniu swoim i innych chorych. Gabrysia.”

 

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla Gabrysi i Innych organizujemy Dzień Dawcy Szpiku pod honorowym Patronatem miasta Dębicy oraz Miasta Pilzna oraz we współpracy z Panią Małgorzatą Lipińską oraz Moniką Feherpataky – koordynatorkami akcji na miejscu.

– Zwracam się z ogromną prośbą: ZAREJESTRUJ SIĘ! Może to właśnie Ty będziesz moim ”bliźniakiem genetycznym” i pomożesz mi wygrać z chorobą! Będę szczęśliwa, jeśli wiele osób zechce przyjść i się zarejesrtować! – mówi Gabrysia.

Rejestracja potencjalnych dawców:

Data:             25 października 2014 r.               26 października 2014 r.
Godziny:       11:00 – 17:00                                  11:00 – 17:00       
Miejsce:        Dom Kultury                                    Dom Kultury Mors
Adres:            ul. Węgierska 30, Pilzno              ul. Sportowa 28, Dębica 

Patronat honorowy: Miasto Dębica oraz Miasto Pilzno

Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Nie musisz zapłacić za swoją rejestrację, jednak jej koszt wynosi 250 zł.  Fundacja DKMS Polska potrzebuje wsparcia finansowego by pokryć koszty rejestracji, dlatego jeśli możesz sfinansuj częściowo jej koszt. Darowiznę można przekazać na nr konta: 86 1240 6292 1111 0010 4159 8437.

Fundacja DKMS Polska to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i przebadanych ponad 579 000 (październik 2014) potencjalnych dawców szpiku, a już 1 500 (październik 2014)  osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie Pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie. Fundacja DKMS Polska została zarejestrowana 28 listopada 2008 roku, jednak działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku.